pokousal mne pes za jakou dobu je promlceci lhuta pro podani trestneho oznameni

Nejlepší odpověď
standa

Z otázky nejsou zřejmé okolnosti, za kterých došlo k zmiňovanému napadení psem.

Aby bylo možné toto ´napadení´ považovat za trestný čin, pak by se muselo majiteli onoho psa prokázat kromě jiného, že se jednalo o ÚMYSLNÉ jednání…, což bude s největší pravděpodobností velmi komplikované.

Proto si myslím, že ono ´napadení´ bude kvalifikováno jako PŘESTUPEK.

Doporučuji se však vybavit solidními a prokazatelnými důkazy tak, aby celá záležitost neskončila pouze ´slovem proti slovu´…, potom TO přestupková komise odloží.

A nyní odpověď na vaši otázku:

Přestupek nelze projednat, uplynul-li od jeho spáchání jeden rok
(§ 20/1 zákona o přestupcích)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/prestupky/cas­t1.aspx