Pokoj o delce 4m,sirce 3.5m a vysce 2.2m.Kolik je to metru krychlovych?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

4×3,5×2,2= to už snad spočítáš kolik je to m3

Další odpovědi
Michal Kole

U hranolů a válce se počítá objem vynásobením plochy základny výškou.
U hranonolu kváru (podstavou je obdélník)u kvádru se objem vypočte vynásobením délky šířkou a to celé vynásobit výškou. Matematicky vypadá zápis V= a.b.c
Protože krychle má všechny strany stejné stačí délku strany umocnit na 3
Matematicky to vypadá následovně a3 (střížka znamená exponent)