beri49

pojistný ventil k pračce

Zajímalo by mě, na jakém principu pracuje tento ventil http://www.pa­tro.cz/objects/107552396­4.html. Jak na změně tlaku pozná, zda pračka napouští vodu, nebo praskla hadice?
Doplňuji:
Copak se zde nenajde žádný odborník? Na kdejakou pi^ovinu je odpovědí fůra, ale jak jde o něco konkretního, jsou zde jen mrtví brouci.

Nejlepší odpověď
mosoj

Kamaráde, otázkou je jestli se neptáš ty na pi-ovinu. Až ten princip budeš vědět tak dej vědět rád se poučím !
Nesmíš naletět na kdejakou ptákovinu. Ano jsou aquastopy u praček a myček nádobí ale na zcela jiném místě a principu.
Je zajímavé že domovský server odkud tato nabídka pochází to již v nabídce nemá.
Doplňuji:
Pokud něco takového existuje, vzhledem ke konstrukci armatury ( název pojistný ventil je nesmysl ! ) to může být jedině na dynamickém principu ( rozdílu rychlostí vody při napouštění pračky a přímo z hadice).
Při napouštění pračky je rychlost vody malá a uzavírací kuličku to nedotlačí do sedla. Voda tedy protéká. Praskne – li hadice rychlost protékající vody v armatuře se zvýší a dotlačí kuličku do sedla . Tím voda přestane vytékat. Otázkou je jak by se dosálo toho prvního napuštění hadice a odblokování kuličky. Ne že by to nebylo realiziovatelné ale jeví se mně to jako dost složité pro domácnost.

Ale to nám určitě povíš ty až si to koupíš.

Další odpovědi
Jikra

Mosoj má pravdu protože Aquastopy u myček a praček vypadají a pracují uplně jinak. To vím zcela bezpečně protože je mám doma. To co je na obrázku vypadá jako mezikus se zpětnou klapkou která se montuje mezi napouštěcí kohout a hadici pračky(tedy pokud nemá Aquastop). Alespoň něco velmi podobného bylo našroubované na napouštecím kohoutu u mé staré pračky.

Mc Merkurion

aby se dostala voda do pračky,musí překonat určitý tlak,u pračky je napsáno,jaký tlak voda musí mít,aby se napustila,když praskne hadice,je tento tlak=odpor samozřejmě minimální,tudíž to lze rozeznat,tak to alespoň chápu já

Mapel

Ventil pracuje na definovaném rozdílu tlaku. Bohužel tyto informace u popisu schází. Tudíž nekupovat a jít tam, kde ti poskytnou přesné informace.

beri49

Mosoj: hlavně že tvoje otázky jsou duchaplné! Inu zlato… Jinak tento ventil je běžně v nabídce několika dodavatelů.