Pojistka na auto

Dobry den chtel bych se zeptat.Da se zrušit zákoná pojistka bez udání duvodu?Když ji mam na rok a platim ji pul ročně?Devateho unora ma byt dalši splatka jenže na ni nemam přišel sem o praci.Dekuji za odpovedi.

Odpovědi
standa

Rušit pojistnou smlouvu nedoporučuji, kromě toho, že to je docela složité s plynutím výpovědní doby (od kdy, jak dlouho…, do kdy je povinnost platit ap.), tak je to i nepraktické, protože za čas si to třeba rozmyslíte.

Doporučuji jinou věc :

Pokud tedy vlastníte automobil, který v současné době nepoužíváte a nechcete platit povinné ručení, ODEVZDEJTE ZNAČKY DO DEPOZITU a platit už nemusíte.

Až se později rozhodnete znovu jezdit, značky si z depozitu jednoduše vyzvednete.

Odevzdání značek do depozitu

Jednou z možností zrušení povinnosti platit povinné ručení je odstavit vozidlo na veřejnosti nepřístupný pozemek a učinit tzv. depozitum, čili odevzdat registrační značky vozidla (RZ či SPZ) a malý a velký technický průkaz (OTP) u orgánu evidence vozidel (Odbor dopravy).

dejv.s

Dobrý den. Nevím kolik platíte pojistku Ale at je to jakakoliv castka vyplati se zaplatit. Příklad. Pojedete, klouzne vám to na zledovatělé silnici (to se můze stat kazdemu) pojede autobus, vyhne se vlitne do skarpy a mate milionove skody!!! A kancelar pojistitelu na krku ktery to z vas budou tvrde vymahat!! Ale vzdy je reseni!!! Doba je zla, ja bych zasel na pojistovnu ze skopenou hlavou, rekl jak se veci maji, prisel jsem o praci, omlouvam se ale ted nemohu zaplatit pojistku a pokorne pozadat o jiny termin uhrady pojistneho!! Zasel bych do pojistovny v patek kdy jsou lidi veselý pred víkendem a uvidite. Myslim že vam platbu posunou na jiny termin. A pokud do te doby neziskate penize pak navrhuju taky nepozit, ale bohuzel tim padem jste bez auta. Hodne stesti do budoucna. Dejv