Edita007

Nevíte, zda nám pojišťovna vrátí peníze pojištěného storna zájezdu v uvedeném případě?

Když si pojistím na storno zájezdu jen dítě, to onemocní, vrátí nám peníze za storno celé rodině – i když nebudeme pojištění? Např. u Evropské pojišťovny. Přijde mi zbytečné pojišťovat i dospělé… Díky

Původní
Pojištění storna zájezdu – jen dítě

Odpovědi
Mc Merkurion

…to by se jim asi nevyplatilo a je to trochu nelogické…

Quimby

To asi těžko, když je pojištěné dítě, tak je pojištěné prostě dítě, ne rodina.
Ovšem vždy záleží na konkrétních podmínkách uvedených ve smlouvě, takže bez toho těžko může dát někdo správnou odpověď.

ivzez

To závisí na podmínkách v uzavřené smlouvě
a na všeobecných obchodních podmínkách (VOP).

Ale řekla bych, že pokud uzavřete pojistku jenom na dítě,
bude pojištěno jenom dítě.

Podle mne je ale otázka, jestli by Vám kvůli onemocnění
dítěte vrátili peníze, i v případě, že byste byli pojištěni všichni.

Ti, kdo neonemocněli přece mohou jet,
o dítě se může postarat někdo jiný…

Doporučuji se s VOP a s podmínkami storna seznámit
dříve, než pojitovnu a cestovku navštívíte.
VOP byste měli najít na webu pojišťovny,
storno podmínky na webu cestovky.