iwetax

Pojištění psa

Příklad: Pustím psa z vodítka na lesní cestě která je asvaltová. Najednou se v obrovské rychlosti vyřítí cyklista , než stačím zareagovat pes vběhne pod kolo a cyklista si zlomí nohu.
Potřebuji takové pojištění které by škodu cyklistovi proplatilo. Důležité: A vadilo by že byl pes bez vodítka?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Domnívám se, že k tomuto nepotřebuješ pojištění psa, ale pojištění sebe, jelikož ty jako majitel zodpovídáš za škody. Je to to samé, jako když tvé dítě zapálí třeba dům. Nebudou chtít škodu po tvém dítěti, ale po tobě.
Aby ses pojistila proti těmto škodám je zapotřebí pojistit škodu způsobenou v občanském životě.
Na vodítko, které by pes v tomto případě neměl by bylo podrobného zkoumání, jelikož píšeš, že cyklista se vyřítí obrovskou rychlostí. Ty si musíš počínat tak, aby ke škodě nedošlo, zejména nesmíš porušovat povinnosti směřující k odvrácení nebo zmenšení nebezpečí které jsou mu uloženy právními předpisy. Je diskutabilní, zda pokud by pes vodítko měl, by byla v tomto případě tvá reakce na cyklistu i s tímto vodítkem dostatečná.
Doporučuji tedy pokouknout po pojištění zodpovědnosti za škodu a po konečném výběru pro tebe nejvýhodnější písemně položit dotaz pojišťovně s tímto konkrétním případem. Pojišťovna je povinna na písemné dotazy odpovědět před uzavřením pojistné smluvy. V případě, že by pojišťovna sdělila, že se pojistné plnění vztahuje i na tento případ (ještě bych zdůraznil obě varianty a to jak s i bez vodítka), tak bych smlouvu uzavřel a tento doklad bych si uschoval pro případné pozdější řešení případné škodní události.

Další odpovědi
Gorouš

Bez vodítka by vadilo. Ale kdyby byl s vodítkem, tak pes nebude nijak potrestán, protože mu to hradí pojišťovna.