Mad

Pojištění domácnosti

V pojištění domácnosti máme i pojištění příslušenství k motorovým vozidlům. Vztahují se na to i zcizené náhradní klíče od os. auta a všech existujících klíčů na motocykl?Vloupali se nám do domu a zcizili je z obývacího pokoje.
Potřebuji poradit, než začnu jednat s pojišťovnou.Už teď se začínají cukat a vymlouvat. Děkuji za každou radu.
Doplňuji:
Pro Ocko. Dplňkové připojištění krádeže vloupáním 500 tis.

Nejlepší odpověď
anonym

Je zde i otázka, zda v pojištění domácnosti máte připojištění na krádež a vandalizmus. Krádež je limitována pevnou částkou, takže krytí krádeže klíčů by nebylo nutno provádět z pojištění příslušenství vozidel. Podívejte se do smlouvy a vypište, prosím, všechna připojištění, která tam máte uvedena (ne předměty pojištění, ale jenom druhy připojištění).
Doplňuji:
Tak to je výborné. Krásná částka. Na ostatní už se nedívejte a pojišťovně nahlaste náklady na zhotovení nových klíčů k automobilu i motorce jako náklad vzniklý v důsledku krádeže. Také budete muset nejspíš nechat upravit zámky obou vozidel, protože riskovat to, že má někdo od Vašeho vozidla klíč a může Vám s ním kdykoliv ujet, nebude řešení.
V pojišťovně trvejte na uhrazení těchto nákladů včetně všech souvisejících výdajů (cesta do servisu, oprava zámků apod.) Vypište si všechno, co Vám bylo odcizeno. Budete potřebovat doklady o zakoupení zcizených věcí, nebo alespoň svědecky potvrdit, že jste tyto věci skutečně vlastnili.
Pojišťovna se samozřejmě bude „cukat“. Nedejte se ale odbýt. Vše, o co jste při krádeži přišli, hradíte svými splátkami pojistného.

Další odpovědi
Drap

Důleřité je, co je uvedeno ve smlouvě. Takto položenou nedostatečně konkrétní otázku nelze zodpovědět.Mohli by jsme jen hádat.

pusinka50

Snad jste byli na policii a nahlásili krádež vloupáním a vše ukradené jste nechali zaznamenat, ne? Protokol od policie si vezměte ssebou pro jednání v pojišťovně. A pozorně si přečtěte, na co se vztahuje připojištění krádeže, jestli by se daly ukradené klíče zařadit do nějaké kolonky, tak na tom trvejte a v případě negativního stanoviska pojištovny jim pohrozte, že nedodrželi podmínky a že to dáte k soudu, oni se budou pak víc snažit.

jmhad

Jak říká drap. Platí to,co je ve smlouvě v kombinaci se Všeobecnými podmínkami pro pojištění.Pokud je tam plnění pojišťovny dáno jen obecně,pak nic nedostanete.Ona si důvod najde.Zejména v současné době se doporučuje,aby vše bylo taxativně vyjmenováno. A to psané min. po 5 letech aktualizovat,.

Jakub Tlapal

Tak ono záleží, jak drahý balíček si vybereš. Můžeš mít pak pojištěné úplné všechno. Taky by se mi to líbilo, protože většinou co si nepojistíš, to se rozbije nebo se něco stane, ale zase kdo by to všechno platil, protože by to stálo několik tisíc. Takže my máme jenom pojištění domácnosti .