Xiaomi7

Máte někdo zkušenosti s pojištěním auta proti poškrábání?

Dobrý den, měl bych otázku. Mám v plánu nechat auto polepit autofolii, ale mám strach, že jak auto dovezu domů, tak mi to nějaký závistivec poškrábe (bohužel garáž není k dispozici).
Takže bych se chtěl zeptat, jestli má někdo zkušenosti s pojištěním proti škrábancům nebo tak něco. Popř. jestli někdo máte polep, jak jste to řešili. Děkuji :))

Odpovědi
tforro

Asi je třeba mít havarijní pojištění, ve kterém je sjednáno pojištění proti vandaliasmu. A trval bych na tom, ať je ve smlouvě jako další, nebo nadstandartní výbava uvedena polepová folie. TO že by to bylo případně na fotkách pořízených při uzavírání smlouvy bych se nespoléhal. Co je psáno – to je dáno.

anonym

Zařiďte si pojištění proti vandalismu -našel jsem pojištovnu která to dělá i samostatně , (kvůli reklamě ji neuvedu ) , jinak to bývá součástí havarijního pojištění ( havarie + odcizení + živel + vandalismus ) ,ale bude tam určitě spoluúčast .

vranovahan

Upřímně, my toto u našeho auta nikdy moc neřešili. Naše auto patří už mezi ty starší, takže u takového auta by to ani nemělo moc smysl. Nicméně byla jsem překvapená co s takovými škrábanci dokáže kosmetický autoservis. My jsme právě před časem vzali auto sem – https://www.united-6.cz/ a většinu škrábanců se jim z laku povedlo dostat. Auto teď díky tomu vypadá mnohem lépe.