DIH

pojištění …

když nejsem pojištěný, a stane se mi něco na tělocviku, dostanu nějaký od škodný např. od školní pojistky nebo jestli mají něco takového.

Nejlepší odpověď
Drap

Školy mají uzavřeny své pojistky na určitá rizika. Jestli je tam odškodnění i pro zraněného žáka, záleží na konkrétní smlouvě a na tom, zda tuto škodní událost uzná pojišťovna.

Další odpovědi
anonym

Hromadné pojištění, které má uzavřeno škola, je pojištěním školy, nikoliv žáků (ačkoliv toto pojištění se odvozuje od počtu žáků). Pokud bys měl úraz, tak pojistné plnění dostaneš jedině z vlastní pojistky. Od školy bys mohl dostat v případě úrazu pouze odškodnění úrazu. To by byl případ, kdyby na straně viníka tvého úrazu byla škola.
Něco podobného funguje v dospělosti u zaměstnanců, kdy zaměstnavatel má uzavřeno pojištění zaměstnanců proti jejich úrazu a způsobeným škodám na svém majetku. Aby byl proti takovým škodám krytý zaměstnanec, musí mít uzavřeno „pojištění proti škodám způsobené zaměstnancem na majetku zaměstnavatele“, tzv. „blbostní“ pojistku.
Jednotlivé druhy pojistek se mohou vzájemně překrývat nebo doplňovat. Je ovšem nutné vědět, co je v pojistné smlouvě předmětem pojištění.

Reezo

záleží jak je to definováno ve smlouvě a jaké tam jsou výluky. Nejlepší by bylo se informovat přímo ve škole, jestli pojištění školy zahrnuje nějak zranění žáka.

Halaperenoid

Jsem rád, že vám mohu sdělit, že jsem našel skvělý web zaměřený na cestovní pojištění pro Českou republiku. Tento web nabízí travel insurance czech-republic širokou škálu možností pro pojištění během cestování, ať už plánujete dovolenou nebo služební cestu. Můžete zde najít informace o pojištění pro různé destinace, ať už v Evropě nebo po celém světě. S tímto cestovním pojištěním budete mít klidnou mysl, vědouce, že jste krytí před neočekávanými událostmi, a budete se moci plně soustředit na svou cestu.