Rokio

Pojí se s křtem práva a povinnosti?

Pokud se člověk nechá pokřtít a stane se křesťanem, měl by dodržovat desatero, nedopouštět se sedmi hlavních hříchů, chodit na zpověď, navštěvovat kostel každou neděli a mít úctu k druhým lidem.

Odměnou křesťana bude posmrtný přístup do nebe. Jedná se o právo každého křesťana, které mu dává Bůh, pokud bude dodržovat pravidla v prvním odstavci.

Myslíte si, že je to pravda, mýlím se, nebo dokonce říkám nesmysly?

Nejlepší odpověď
annas

Dítě se křtem stane křesťanem, protože je tzv. tabula rasa, zapisují se na tuto desku všechny zkušenosti, povinnosti, práva, morální hodnoty atd.

Nemůže se člověk odchýlit to víry, pokud bude mít na paměti, že Bůh existuje v trojjediné podobně a že ho má člověk milovat.

Když vezmete Desatero , jde o morální pravidla, která byste měl dodržovat ale z vlastního vnitřního přesvědčení a také tak hodnotit jednání jiných.Jde o formu příkazů či zákazů.

Jenže ze světského pohledu jde o pravidla fakultativní., protože morálka ve společnosti obecně má jiná pravidla, jimiž se řídí

Takže dodržování Desatera a Sedmera je povinností, protože to věřícímu ukládá jeho náboženství. . Ale někde není možné všechna dodržovat, především ta 3 vlevo – např. z důvodu nemoci, nepřetržité práce atd.

Ale dodržovat boží zákon je dobrovolné, niterní, jde o vnitřní . Nevzemeš jména božího nadarmo.

"Není na zemi člověka spravedlivého, aby konal dobro a nehřešil.“ (Starý zákon, Kazatel 7, 20)

Kolikrát je docela zábavné poslouchat jak se někdo přiznává k nejrůznějším prohřeškům, aby se pak následně zjistilo, že to vlastně není nic tak hrozného

Ano, k malým chybám se přiznáváme, abychom ostatní přesvědčili, že velké nemáme. Lidé se často pyšní dobrým svědomím jen proto, že mají krátkou paměť.

Somerset Maugham napsal: „Kdybych si zapsal všechny své myšlenky a všechno, co jsem kdy učinil, lidé by mě nazvali zvrácenou zrůdou.“

Co k tomu dodat? Před Bohem jsme všichni na stejné lodi. Možná je načase odhodit masky a přiznat si pravdu o sobě samých. Pokud přestaneme nastavovat zrcadlo druhým a namíříme ho alespoň jednou v životě na sebe, tak zjistíme, že jediná naděje, kterou máme, je Ježíš Kristus – Náš Spasitel".

https://kzamys­leni.estranky­.cz/clanky/co-znamena-byt-krestanem_.html

Jak vyplývá z uvedeného, když zhřešíte, je třeba se obrátit ke Spasiteli, požádal o pokání a odpuštění. Takže právo dostat se do nebe není určitě právem v tomto pravém smyslu, ale možností za splnění určitých podmínek. Te jde o právo na odpuštění.

Každého čeká soud – zhodnocení pozemského života a podle toho, zda dotyčný konal dobro či zlo,. se dostane do nebe přímo, nebo do očistce, případně bude proklet.

Jenže se čeká na tzv. poslední soud, nastane druhý Ježíšův příchod, kdy přijde soudit živé i mrtvé Lidé budou rozděleni spravedlivě podle zásluh.

Ani povinnost dodržovat všechny normy, pravidla atd. nezaručí vstup do nebe.

Jedině anděl,. který se vznáší, jemůže zakopnout.

Další odpovědi
Drap

Pokud jsi věřící tak je to pravda. Pokud věřící nejsi tak to pravda být nemusí, ale i tak dodržování desatera nikomu neuškodí, by naopak prospěje.