Kelt

Pojem vole jako část hrdla je jen u ptáků nebo u více tvorů?

Vzpomněl jsem si na návštěvu zoologické zahrady, kdy jsem jako malý viděl holuba, který se naparoval, takže měl pod zobákem nafouklý balón (tak jsem to viděl já) a rodiče mi řekli, že to má vole. A moje otázka, má vole jen holub, nebo každý pták či jiný živočich? Je to synonymum pro hrdlo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
led

U človeka sa tak ľudovo volá zväčšená štítna žľaza.https://www­.vitalia.cz/clan­ky/struma-vole/

Další odpovědi
Kepler

Je to rozšířený jícen ptáků sloužící jako zásobárna potravy a k předtrávení. Nemá ho každý pták. Taky se tak říká lidově strumě – onemocnění štítné žlázy u člověka.