Anuket

Pohybové aktivity při přednáškách – děti ze ZŠ, pomůžete?

Dobré odpoledne,
s kamarádem začínáme zpracovávat projekt k přednáškám na základní školy, konkrétně v rámci sexuální výchovy. Příští týden se chystáme navštívit psycholožku, které ukážeme, jakým způsobem budou přednášky probíhat. Zatím máme zpracovány především podklady (prezentace jakožto kulisy) a témata k diskuzím, ale co si budeme povídat, děti neposedí a může je to nudit, tudíž mi přijde jako dobrý nápad snažit se tam zahrnout i nějakou pohybovou, případě jinou aktivitu, počítám s tím, že to bude mimo téma. Mělo by to být něco, co se dá zahrát během 10–15min., více času mít nazbyt asi nebudeme.
Matně pamatuji na základku a z přednášek si pamatuju aktivitu, kdy jsme každý dostali nalepený papír A4 na záda a volně jsme se pohybovali po třídě a vzájemně si psali, co na sobě máme rádi. Negativní věci se nepsaly. – Přijde mi to jako dobrá volba, protože jsem se tehdy o sobě dozvěděla nové a pozitivní věci, papír mám doposud schovaný. Ale chtěla bych mít více alternativ v záloze, může mi být lehce zamítnuta. Máte návrhy?

Díky za každou snahu. Nebráním se ani užitečným odkazům.
A.
Doplňuji:
Opravdu vás nic nenapadá?

Nejlepší odpověď
anonym

Anuket, v tomhle by mohla poradit psycholožka. Mne napadla taková hloupost: zaměstnat děti tím, že jim dáte možnost sednout si k tomu s kým by chtěli sedět. Obměna: chlapci – sednout si vedle dívky, se kterou by rádi seděli, děvčata – sednout si vedle chlapce, se kterým by rády seděly a třeba to ještě rozpracovat na téma, s kým by rádi seděli z titulu kamarádství a s kým jako s dobrým žákem, od kterého se dá lecčemu přiučit. Dá se to zvládnout za pět minut (pravda v případě, že kolem jednoho oblíbence se neshlukne celý zbytek třídy a nezadusí ho svým projevem přízně).
Doplňuji:
Omluva:
chtěly – ty děti
už jsem zase byla dál (u chlapců a dívek)

Další odpovědi
anonym

Jak vidíte tak nenapadá. A toto nakopávání otázek mě též štve a leze krkem! A pokud nevíte tak jděte kde to vědí, ale jak vidíte zde to nikdo asi neví jelikož Vám neodpovídá…! Ještě něco?

Anuket

l564: Nejde o nakopávání k odpovědím. Nikoho nenutím odpovídat. Jen si myslím, že nezodpovězenou otázku je dobré po několika hodinách (konkrétně u mě – předpokládám že na den a půl staré otázky se už nikdo nepodívá, obvykle se berou jako neaktuální) bez odpovědi posunout zpátky nahoru, protože ji NEMOHLI vidět všichni uživatelé a pokud na otázku odpověď potřebuji, tak je to možnost dát prostor k odpovědi ostatním. To, že vy jste ji viděl dvakrát, za to se vám teda hluboce omlouvám, nechcete pro příště použít bělítko přímo na monitor?

anonym

Hezká a velmi kultivovaná reakce.

Anuket

Ocko, když už jsme u toho, v rámci rozhořčení jsem Vám chtěla v diskuzi poděkovat za odpověď. Mezitím mě ještě nějaké varianty napadly, zapíšu si i tu Vaši, děkuji. 🙂

anonym

Rádo se stalo. Odpověděla bych dříve, ale mám teď docela fofry. Dělám účto.
Reakce, které se Vám dostalo, se mi ale hodně nelíbila. Kdyby mi fungovalo mazání, tak bych ji za porušení kodexu nahlásila.
Mne nic rychlejšího a jednoduchého nenapadlo. A když tak vidím své vnučky, tak myslím, že něco takového by mohlo uspět. Až bude akce za Vámi, dejte vědět, jak jste s jejími výsledky spokojeni. Opravdu mne to zajímá. Držím palečky.