Astronom99

Pohyb Země za 45 hvězdných dnů?

O kolik kilometrů se změní poloha hmotného středu Země za 45 hvězdných dnů (1 hvězdný den trvá 23 hodin a 56 minut) v pravoúhlém souřadnicovém systému s počátkem ve Slunci a s osami pevně danými vůči stálicím (vzdáleným hvězdám)? Předpokládej, že dráha Země kolem Slunce je kruhová o poloměru 1 AU = 150 milionů kilometrů a jeden oběh Země kolem Slunce (vzhledem ke vzdáleným hvězdám) trvá 8760 hodin. Gravitační působení Měsíce neuvažuj.

Nejlepší odpověď
anonym

Další astronomická olympiáda?
Doplňuji:
A ještě k tomu čerstvá účelová registrace se samochvalným nickem?

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vznikaji-baileyho-perly

Další odpovědi
Calimë

Když tu otázku nevíte, tak se na AO vykašlete. Já jsem byla první ve střed. kraji a taky jsem se na to vykašlala, navíc, budete si lhát do vlastní kapsy, v tom dalším kole to po Vás budou chtít umět.