Avatar uživatele
Arcimozek

Pohrdáte lidmi s velmi odlišným názorem na svět?

Já nikoliv, já tyto lidi a jejich názory ctím, mnoho lidí s diametrálně odlišným pohledem na svět jsou mými přáteli. Dokonce i moje rodina mi nerozumí. Ale já jsem shovívavý, vím, že oni za to nemohou, že to společnost je zkazila, vychovala, udělala z nich materialistické stroje bez pravého spiritu, bez vztahu k vesmíru a jeho energii.

Já jsem dobrá, respektující bytost, co vy? Myslím, že mnoho zdejších uživatelů jsou mým opakem, ti hned uráží a z jejich příspěvků je vidět pohrdání, obzvláště jedno individuum, však jistě víte které. Tito lidé nejsou pro společnost prospěšní. My, všemilující lidé, jsme.

Děkuji za milé odpovědi, do kterých jistě dáte to nejlepší. Těším se!

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, zjentek, cappuccino před 15 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Lidé s velmi odlišným názorem mnou pohrdají. Na tento vztah totiž musí být dvě strany, nejen já sama. 🙂 Nevím, jestli jimi mám také pohrdat. Asi to bude vzájemně snadnější. Půjdeme si z cesty. Už jsem mnohokrát jedné osobě zde psala, ať mě ignoruje. Ale ne, radši prudí.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

ne, nepohrdám!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Pokud mají objektivně špatný náhled na svět (např. jsou proti zákonům země, ve které žijí) a jednají tak, tak ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
OSHO

Někdo se podívá na psa a vidí přítele, jiný se podívá na psa a vidí v něm dobrou potravu pro sebe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

Já na př. nesouhlasím se strašením gen. Řehkou že se musíme připravit na válku s jadernou velmocí, NATO nás ochrání a F 35 ruské rakety rozpráší. Nepohrdám pouze mám jiný názor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

„Kolego“ Arcimozku, kdybys jen tušil, jak podobni si jsme. Ach… Mám to v životě téměř identicky jako ty. Vždyť mně má máti taky nerozuměla. Ani táta! Ani kantoři. Vlastně i pes na mě zíral a kroutil hlavou. Zůstávám však statečný, silný a krásný ve spiritu čili nepohrdám, NEPOHRDÁM. Moc ti děkuju za otázku, jsi takový skoro až přítel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Je mi to odporné!
Nemá důvod pohrdat žádnými lidmi.
(za mne je toto zbytečná otázka)
Nesoudím, nekritizuji, akceptuji odlišnost, nejsem zatížená zbytečnými domněnkami,
protože NIC TAKOVÉHO MI NEPŘÍSLUŠÍÁ!

Vše milující osoba, podle mého názoru, je daleka toho, SOUDIT, kde je nebo není,
pro společnost prospěšný !!!
VŠEMILUJÍCÍ ČLOVĚK, miluje vše, tedy i to nedokonalé, odlišné, akceptuje jinakost.
Je dalek „nálepkování“, kritiky, odsudku a onoho pohrdání.

P.S.
Všechny duše, včetně těch „osvícených“, jsou přece, na nějaké úrovni…. Některé v MŠ, jiná na úrovni VŠ.
Všechny se mají celý život, čemu učit.
Některé z nich, mají co dohánět……

Upravil/a: da ny

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zjentek Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

O jejich nazoru premyslim, podivam se na vec z jineho uhlu vetsinou premyslim, jakou mel ten clovek zivotni cestu.
Pokud se opravdu neshodneme, radeji si jdu svoji cestou.
Takhle jsem se rozesla se svoji dlouholetou pritelkyni. Neshodly jsme se v nazorech na migranty. Bylo to v r. 2015 a ona je vitala (je to Nemka). Od te doby jsme spolu nemluvily. Verim, ze svuj nazor za tu dobu zmenila, ale neprizna to. Nepohrdam ji. Narodila se proste v jine zemi a Nemci maji, jak je znamo, spatne svedomi kvuli sve minulosti.
U jinych lidi s diametralne rozdilnym nazorem vec prodiskutujeme, ale nez bychom se hadali, radeji to tema neprobirame. Kazdy si myslime sve.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Ametyst Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Ono je to o podstatě toho názoru, nikoliv o míře jeho odlišnosti.

Znám lidi, kteří VĚŘÍ na pravdu a lásku vítěznou, dem(ent)okracii apod. nesmysly. Ti jsou zpravidla politováníhodní, ale nikoliv hodni opovržení. NJN, co naděláš, ne každý se narodil jako mentální atlet (či alespoň duševně zdravý) a už vůbec ne každý je patřičně erudovaný, aby se mohl řádně zorientovat.

A jsou i individua, která HLÁSAJÍ TOTÉŽ, jenže přitom dobře vědí, že je to nesmysl. Činí tak zpravidla z lenosti/nes­chopnosti se živit jinak či z jiných zištných důvodů (přičemž usilovně balamutí předchozí skupinu). Ti už JSOU hodni opovržení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Málokto (čo je menej ako akékoľvek štatistické číslo v ročenkách) si prizná, že patrí do kategórie „zlých ľudí“. Každý má právo na svoj názor. To nikomu neberiem. Ale… Je ten názor, ktorý propaguje, naozaj jeho? Nie je prevzatý od iného a dotyčný je iba (vedome, alebo nevedome) nositeľom, alebo dokonca propagátorom prevzatého cudzieho názoru?
Čo myslíte sám o sebe, o svojom názore, o svojich(?) príspevkoch z tohto pohľadu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Každý člověk má svůj vlastní jedinečný názor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Já si také nerozumím s lidmi, kteří mají naprosto odlišný názor na svět, ale v žádném případě je za to nepohrdám. Právě naopak, myslím si, že v dnešní době je důležitější než kdy jindy nejen respektovat názory ostatních, ale také se snažit je pochopit.

Mnohdy je to však velmi těžké, protože žijeme v době, kdy se názory na svět často liší nejen mezi jednotlivými národy, ale i mezi jednotlivci ve stejné zemi, ve stejném městě, dokonce i ve stejné rodině.

Někdy je opravdu těžké se nesnažit lidem něco vnutit, něco jim dokázat, ale myslím si, že právě v tom je síla tolerance a soužití. Toto je jeden z důvodů, proč mám rád diskuse na internetu, kde si lidé mohou vyměnit své názory a zkušenosti, i když jejich názory mohou být diametrálně odlišné.

A co se týče těch, kteří na internetu urážejí a pohrdají jinými, tak ty je třeba ignorovat. Nemá smysl se s nimi hádat, protože nikdy nezmění svůj názor. Místo toho bychom měli být vstřícní k těm, kteří mají odlišné názory, a snažit se je pochopit. To je dle mého názoru cesta k lepší společnosti.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Arcimozek

Koukám, že Admin/ChatGPT se zase předvedl.

Avatar uživatele
Ametyst

Mezi lidmi, kteří pohrdali lidmi s jiným názorem, se velmi angažoval Karel Schwarzenberk. Jeho výrok “ Řveme, jako by nám uprchlíci řezali krky” by neměl být zapomenut. Stejně tak jako “Slušelo by nám jich 80 tisíc”. Byl to prostě pohrdavý světák, ze kterého čišela německá vina, a chtěl, aby lejno chytlo větrák a byli jsme také vinni jako Němci.

Avatar uživatele
da ny

Ametyst,
neubráním se reakci, páč, tohle je za 100 bodov!!! (kdysi TV soutěž) 😉

Avatar uživatele
Ametyst

Da ny, hehe, děkuji mockrát. Když si hodně pamatuju, je to někdy i pro zlost. -))) Znáte to, neužitečné informace, a co teď s nimi. 🙂

Avatar uživatele
zjentek

Da ny, tvá odpověď byla tak, řekl bych, až spravedlivá, že jsem ji musel nominovat. Jen bych měl drobnou připomínku k „úrovni VŠ“, neboť co umím (například) já se neučí ve škole. Ale prosím, nesoudím.

Avatar uživatele
da ny

A na té „úrovni VŠ“, může být i negramotný plebejec 😉

Avatar uživatele
da ny

Děkuji,
zjentečku, jen jsem se snažila „připodobnit“ na jaké úrovni, někteří, asi tak jsme.
Bez ohledu na skutečně dosažené vzdělání (škola).
Některé duše (více či méně osvícená, nebo vůbec), jsou prostě „dál“, než jiné
Jeden se tak narodí, jiný k tomu přijde, jako slepý k houslím, Mnozí se na nějakou cestu/zkušenosti dostanou náhodou/na něčí popud, další hledá cesty/informace vědomě
a sám, případně, s podobně naloženými lidmi.
Mně připadá důležité, aby se člověk rozhodoval (přijímal informace), svobodně, sám, protože chce. Ne proto, že je součástí nějak organizovaného „spolku“.
Jak je nějaká „organizace“, má svá pravidla, která je třeba dodržoval. Podvolit se i přes nesouhlas (držet basu). A nic se nemá přehánět… (hrozba fanatismu ;.)
Člověk, který „ví“, mi porozumí a TY, mezi takové lidičky, jistě patříš 😉

Avatar uživatele
zjentek

Jéé, Da nyčko, tak to by sis mě oblíbila, protože já se rozhoduji svobodně, sám, protože chci a to napříč režimy, které tedy dosud za moc nestály a vypadá to, že ke změně se neschyluje. Ale všuder se dají nalézt krásní lidé, i v úplné pakárně by byli, tím jsem si jist. Znáš to: kterého vlka krmíš… Kde se rodíme si nevybereme a mohlo být nejen lépe, ale i hůře, že ano 😉

Nový příspěvek