Lgee

Pohání celý Island (ostrov) jen zelená energie?

Ačkoliv má pouze 341054 obyvatel a to stačí pouhých 150 turbín.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne, jsou tam i uhelné elektrárny. Ale Island je nejekologičtější země světa se skóre 93,5 ze 100 možných bodů. Nejvíce se využívá vodní energie řek, pak geotermální. Více v http://www.allfor­power.cz/clanek/is­land-zeme-ledu-ohne-a-energie/

hapiky

Kepler: Jen jsem myslel, že ty geotermální elektrárny převažují. Bylo to asi jen v určité oblasti.

Kepler

Ano, ve wiki píšou, že pro vytápění domů je to 85% přímé využití geotermální energie. Ale kde je ještě elektřina?