lenule014

Pohádky.. ?

Nevíte jména nějakých princů,princezen a vodníků z českých pohádek ? Opravdu si těd nemůžu vzpomenout.. Děkuju:)

Nejlepší odpověď
annas

Napadly tyto dvojice:

Lada a Radovan (O princezně se zlatou hvězdou na čele), Krasomila a Míroslav (Pyšná princezna – Potrestaná pýcha) Jaromír a Milena (Třetí princ), Slavěna a Bajaja (Princ Bajaja)

Vodník Česíllko

Další odpovědi
KittyTerry

Lotrando a Zubejda, Princezna ze mlejna (Eliška), Zlatovláska, Růženka. :)

judithin

Vodníci: Pentlička, Florián, Toníček, Hastrbuch, Andrejs, Rybička, Puškvorec, Leknička, Matěj
Princezny: Aneta, Helena, Elena, Lenka, Alexandra, Karolínka, Růžička, Bosana, Johanka, Jůlinka, Babeta, Brigita, Jelena, Beatrice, Anička, Svatava, Lada, Milena, Jasněnka, Viola, Máňa, Dišperanda, Adélka, Angelina, Lucie, Mahulena, Rozárka, Běla, Kateřina, Terezka, Mariana, Felicie, Slavěna, Liběna, Milodara, Maruška, Zpěvanka, Drahomíra, Eliška, Mařenka, Dorinka, Blanka, Noemi, Štěpánka, Rozmarýnka, Arabela, Krasomila, Verunka, Formina, Pavlínka, Jana, Hana, Dana, Marion, Eufrozína, Aurínie, Hortenzie, Melánie, Odetta, Ludmila, Žanetka, Markéta, Agnes, Anýzka, Jája, Zlatovláska, Rudovláska, Černovláska, Beáta, Radana, Nelinka, Klára, Kamila, Anabela, Sofie, Florina, Madlenka, Astrid, Hedvika, Doubravka, Anka, Pusinka, Berta,
Princové či králové: Vladan, Jan, Leopold, Miroslav, Jaromír, Jaroslav, Jindřich, Bernard, Štěpán, Ostrik, Jakub, Radek, Vratislav, Vilém, Rujan, Marian, Evžen, Viktor, Hubert, Zdislav, Hubert, Valentýn, Upolín, Hněvsa, Tomáš, Robert, Petr, Vojtěch, Ludvík, Ruprecht, Zoran, Aurus, Hektor, Kristián, Leon, Augustýn, Vendelín, Fintín, Pipin, Radan,

Michálek1245

Teda nikdy by mě nenapadlo, že těch pohádkových postav je vlastně tolik. Schválně jsem si to tady zkusmo vypsal a je jich fakt hodně. Na tohle je super databáze knih https://www.cbdb­.cz/knihy kde jsou snad všechny možné pohádky od Němcové, Andersena a tak dále a tak dále. 😉 Takže doporučuji pro inspiraci. 😉