rek

Podvod u přijímaček na školu. Co teď?

Ahoj, jak řešit situaci kdy jsem si u přihlášky na Voš vylepšila známku u předmětu a teď jsem zjistila, že u přijímaček chtějí ukázat originál vysvědčení? Šlo o kresbu a já nechtěla, aby mi fakt, že neumím kreslit zhoršil průměr u jinak hezkého vysvědčení. Neměla jsem to dělat, ale stalo se. Na tu školu bych moc chtěla, ale nevím jak to teď řešit. Co vše mi mohou udělat? Mám tam vůbec jezdit? Nechci, aby s tim měla problém má střední škola, sice by to měli zkontrolovat, ale pan v kanceláři je trochu benevolentní…nechci, aby z toho měli oplétačky i oni… Děkuji

Nejlepší odpověď
Lucijej

No záleží, jestli přijímací řízení zahrnuje studijní průměr, jestli ano, tak je to blbé. Ale podle mě na to vysvědčení jen juknou, zkrontrolují jméno a razítko a tím to hasne. Aspoň u mě to tak bylo.
Rozhodně na přijímačky jeď a jestli si té známky všimnou, dělej blbou, tvoje střední škola problémy mít nebude, maximálně tě nepřipustí k přijímačkám.

Další odpovědi
Michal Kole

Zkusit říct, že jsi se při psaní přihlášky spletla.

Stát se to může, ale k tvému veřejnému přiznání zde ? Nevím nejsem právník.