Dejvos

Podvod – platba předem, nedodání zakoupeného zboží

Zdravíčko, dne 2.11.2010 jsem zakoupil přes nejmenovaný aukční portál notebook. Peníze jsem poslal na účet. Prodávající komunikoval přes email tak 5 dní. Poté přestal komunikovat a zboží stále nedorazilo. Cena notebooku vč poštovného 3999kč. Chtěl bych se vás zeptat zda mám podat trestní oznámení a nebo zadat pohledávku vymáhací agentuře. Myslím si, že tam byl jasný úmysl mě podvést. Díky moc za odpověď. David

Nejlepší odpověď
Myšák V.

Myslím,že je to moc malá částka na podání tr.oznámení.A vy­mahací agentura???Prav­děpodobně o to nebude stát.
Bral bych to jako cenu za „naivitu a důvěřivost“.Zku­šenost-a ta je k nezaplacení…

Další odpovědi
Michal Kole

Lepší bude trestní oznámení, pokuste se sehnat více zákazníků prodejce, pokud podvedl více lidí, tak je přesvědčte,ať taky podají trestní oznámení, čím vyšší bude škoda, tím větší trest, Ve vašem případě se jedná o přestupek, protože hodnota škody není 5 tisíc.

ReHu

Obrátila bych se se stížností na provozovatele aukční portálu.