jessinkaa

Podvedli mě u půjčky a okradli mě o 1500Kč. Jak mám postupovat a co jim hrozí?

Znám pouze číslo účtu, předpokládám že jméno bylo falešné. Předem díky za odpovědi.
Doplňuji:
komunikovali jsme přes e-mail, napsal mi svou adresu, jmeno atd.. ale určitě to je celé falešné. Kolik lidí by bylo potřeba? A jak prokázat podvod?

Díky

Odpovědi
anonym

Nepůjčovat si, jinak pokud neprokážete podvod, tak to není ani tr. čin. Zkusit sehnat lidi, kteří byli taky podvedeny stejnou osobou, firmou a podat hromadné tr. oznámení nebo žalobu.
Jiný způsob neznám.
Doplňuji:
Pokud komunikovali přes mail, tak to není ještě nejhorší, ale ty implicitně bereš, že jsou podvodníci. Neznám podmínky smlouvy. Zkus právní poradnu.

terry

Jak tě podvedli?
A jak to, že znáš pouze č.ú. a asi falešné jméno. Jak to, že nemáš jiné údaje?
Když už si půjčuji, tak by bylo dobré mít nějaké ověřené informace.
Nyní už asi jen plač.
A kvůli 1500 Kč jim asi nic moc nehrozí, pokud vás není víc.

Conchus

Za ty peníze ti vlastně poskytli dost slušné školení, jak si dát příště pozor

jakub.bakta

Nikdy neplať nic předem. Já jsem taky žádal o půjčku, http://www.pre­cerpano.cz/cbcb-registr-dluzniku-pujcka-neni-problem-44192/ , napsal mi nějaký chlap, že mi může poskytnout peníze, ale musím poslat předem peníze. Zaplatil jsem. Půjčku jsem nikdy nedostal… .