readme

Poradíte, kde najít seznam nejpoužívanějších podstatných jmen?

Dobrý den, snažím se dohledat nejpoužívanější česká podstatná jmnéna, bohužel se mi to nedaří a chci se vás zeptat, zdali vás napadá, jak se k takovému seznamu dostat? Děkuji za pomoc. :)

Původní netázka
Podstatná jména – nejpoužívanější

Nejlepší odpověď
annas

Existuje Frekvenční slovník češtiny, který zachycuje pořadí slov podle jejich používání. Nebo o M. Těšitelové O čeština v číslech.

Na prvních místech jsou spojky, předložky, částice, sloveso být. Až na 22. místě je nejčastějí používané podst. jméno rok.

Pořadí se může lišit, záleží na tom, kde se průzkum dělal, z kolika slov, kdo ho prováděl atd. Je to vidět i v odkazech.
--

Několik slov v odkazu
„Nejčastější jsou v češtině: pán/pan, život, člověk, práce, ruka, den, zem(ě), lidé, doba, hlava, …“

http://www.socho­rek.cz/cz/pr/bl­og/1278806000-mala-statistika-cestiny.htm

Zcela jiná slova jsou v dalším odkazu

„Nejčastější podstatné jméno je "dítě“. Druhé je „lidi“, třetí je „práce“, čtvrté je „člověk“ a na pátém místě je „žena“. Ne muž, žena! No a pak je „škola“, „práce“, „rodina“, „život“, „léto“ a konečně „muž“… „Rodiče“, „problém“, „peníze“… No to jsou opravdu všední slova, bez kterých by se nedalo mluvit."

http://www.ra­dio.cz/cz/rubri­ka/knihy/nejcas­teji-cesi-rikaji-dite-a-zena