paul1

Celkem příhodná báseň na toto téma, už jsem ji tu někde dával:

Nesnaž se utéct, čas si tě chytí,
vlasy ti protká stříbrnou nití.
Předá ti radost i zklamání z lásky
a pak ti na tváře nakreslí vrásky.

Zbytečně vzdoruješ, marníš své síly,
každý z nás jednou dojde až k cíli.
Nesnaž se změnit to, co už nejde,
ze všeho špatného dobré vždy vzejde.

Mám tady pro tebe na štěstí návod,
s časem si nikdy nedávej závod!
Žij teď a tady, život je krátký,
postupuj vpřed a nekoukej zpátky.

Neboj se ničeho, jdi klidně spát,
stane se jen to, co má se stát.
Ten zákon platí pro každého z nás,
všechny nás jednou dožene čas.

Další odpovědi
Drap

Ano, je vše prchavé a nikdo z nás neví kdy mu svíce dohoří. Ať je mladý, nebo starý, dobrák nebo darebák.

AlfonzSP

Pravdive, take se rika, mlady muze, stary musi (umrit).

aliendrone

Neřekl bych, že je vše rovnou prchavé, spíš bych řekl pomíjivé.
V souvislosti s tím mi přijde zajímavé, že opravdu HODNĚ lidí (z těch již dlouho mladých) dospěje k závěru, že VŠE je nakonec „zbytečné“ a „nepodstatné“. :o

Tedy POKUD jsou z těch, kteří se občas zamyslí a jak víme, myšlení BOLÍ (mnohé). Já si ale nemyslím, že je to tak.

Ač si uvědomuji vlastní relativní bezvýznamnost a nahraditelnost v soukolí dějin, tak nějak jsem stále přesvědčen, že i když jsem jen „nepatrná zanedbatelná součástka“, bez které se soukolí nepřestane točit, tak se domnívám, že i přesto MÁM nějaký (byť třebas pranepartný) význam. A to je důvod, proč bych se „měl snažit“, pokud můžu. Nebo ne? ;) :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

paul1

pro annas: tak jsem to konečnľ našel, taky jsem to opajcnul z e-mailu vložil sem pťed 9 dny:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-prozit-zivot
takže radost mi to nepokazilo – nekecal jsem.

annas

led,

on sám píše, že už ji také někde vkládal. Já ji vložila den po té, když jsem ji dostala mailem. Ale vzhledem k tomu, že se pomalu otvírají stránky, nechce se mně hledat.

Ale jeho báseň v odpovědi jsem nečetla,. zřejmě ani on mou. Pošta se šíří od Chebu až po Košice.

Někdy dostanou stejnou zprávu od 3 uživatelů … lavina.

annas

paul1,

před několika dny jsem stejnou báseň uvedla ve své odpovědi u jedné otázky. Ale k životu se hodí

led

annas, to ste sa nemohli aspoň chviľku zdržať? Takto pokaziť Paulovi1 radosť… ale aj tak kopírujete Paula1, aj keď ste to vložili skôr, než on, tak!