tomvot99

Podrážděný zvukovod

Dobrý den, ráno jsem si čistil uši tyčinkou a u pravého ucha jsem si ten maz asi zacpal spíš dovnitř, než ven a zalehlo mi ucho. Tak jsem ucho propláchl peroxidem, ale zalehlo to ještě víc, tak jsem šel do lékárny koupit si ušní svíčky, použil jsem obě dvě na to pravé ucho a vytáhly celkem dost mazu, ale zalehnutí odstoupilo jen trošku, tak jsem to ještě zkusil trošku tyčinkou a pak znova peroxidem a nic… Teď mě hodně bolí zvukovod. Teď je sobota a do nemocnice se mi moc nechce, počkám radši na pondělí na mého ozkoušeného lékaře orl, který mi snad udělá výplach… Je to fakt jen podrážděné? Předtím mě to vůbec nebolelo… Začalo to bolet asi 2 – 3 hodiny po tom, co jsem to ráno zkoušel vyčistit… Díky předem za radu !!

Odpovědi
Zubřík

Já bych osobně spal na boku na kterém máš postižené ucho.Mohlo by to pomoct(když jsem měl zánět středního ucha,musel jsem mít nakloněnou hlavu na stranu)

orwell

Nevím, nevím, zda je vhodné čekat až do pondělí. Chtělo by to vyrazit na pohotovost. Mám tu osobní zkušenost, že se bolest zvětšuje, rozšiřuje až do středního ucha a dále. Mě to trápilo přes týden, ve zvukovodu otok, velmi nepříjemné. Hlavně nešťourat! Jenom to zhoršíš. Když už jsem se rozhodl pro lékaře, tak to naštěstí samo ustoupilo. Dnes bych už mazal za doktorem. Doporučuji lékaře, sám to asi nevyřešíš. Vypadá to jako prkotina, ale není.