Avatar uživatele
anonym

Podpoříte naše zemědělce a výrobce potravin,tím,že budete nakupovat jejich zboží? Já jsem pro!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, iceT, stana73, Lisbeth před 4853 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Ano

Podpořím a moc ráda, pokud jejich zboží dvakrát tak drahé jako to cizí. Přece jen nepatřím k těm, kteří si můžou dovolit nehledět na to, kolik dají za jídlo.
Cestou je podle mě přímej prodej – ne aby zemědělci prodávali výrobky do supermarketů, který to osolí a pak se to fakt vyšplhá na ten dvojnásobek průměrný ceny. Chce to podporovat farmářský trhy a nakupovat tam.. nebo si vyčíhnout pár farmářů v okolí a jednou za týden zajet nakoupit k nim. Moc se mi líběj projekty jako http://www.ces­kyfarmar.cz/ nebo http://www.naj­disisvehofarma­re.cz/.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Ano

Pokud se k nám dostane.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

Doma v Cechach jsem to delala uz davno,tady v Anglii se zmuzu jen na jeden cesky obchod.Sem do U.K.se skoro nevozi zadne ceske zbozi-jen bonbony.A ani se o Cechach nezminuji o state jako takovym.Jsem ,ale rada ze budete podporovat nase zemedelce.Dekuji

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Ano

Určitě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
stana73

Ano

Samozřejmě,dávno nechápu,proč se k nám dováží cibule,jablka atd. a vyváží se mléko,protože u nás se nevyplatí produkce.Příklad za všechny je česnek-srovnejte kvalitu našeho a čínského.Zatímco naše zemědělství se svoji kvalitní "domácí"výrobou živoří,cpeme se něčím,co nevíme kde a jak rostlo,čím to krmili,nebo hnojili a jak s tím zacházeli!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radak

Ano

Za rozumnou cenu ve slušné kvalitě určitě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mad

Ano

Ano a dělám to už leta!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lisbeth

Ne

Kupuji co mi chutná, neřeším odkud pochází výrobek.
Například sýry mi chutnají více zahraniční, my je takové neumíme udělat. Kromě olomouckých tvarůžků a jim podobné pro mě voňavé „smradláky“ 🙂.
Ale zase více mi chutnají naše jogurty než zahraniční (Florian nemá chybu).
Prostě já si ráda pochutnám.....:-)
Takže když přemýšlím, kupuji to tak nějak půl napůl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bohunka1

Ano

Samozřejmě,je to nutnost. Když dopustíme, aby čeští zemědělci skončili( a to nás tady všechny živili po desítky let) tak dopustíme, aby jsme přišli i o další ČESKÉ výrobky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lisbeth

Ale proč kupovat jen české výrobky i když třeba některé nejsou tak kvalitní? Nebylo by dobré, aby je výrobci lépe a chuťově kvalitněji vyráběli? A nedonutíme je tím, že raději sáhneme po zahraničním výrobku? Někteří (většina) výrobci uzenin „oklešťují“ výsledný výrobek. Ale já nechci levné uzeniny. Já chci chutné uzeniny a sýry pěkně uzrálé jak mají být. Co si o tom myslíte?

před 4848 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek