stodolar

Podpora v nezměstnanosti

Dobrý den potřebuji poradit, od dubna pobírám podporu v nezaměstnanosti, jsem narozený 26.11.1954. Teď mi bude 55 let. Mám nárok na podporu 11 měsíců, když podporu budu ještě v prosinci pobírat? Nebo mám nárok jen na podporu po dobu 8 měsíců.

Děkuji

Odpovědi
standa

Obávám se, že se na vás vztahuje 8-mi měsíční lhůta, rozhodným okamžikem je totiž okamžik, kdy byl posuzován a schvalován váš nárok na ´podporu´.

A pokud vám podpora byla vyplácena už od dubna, tak to bylo v době kdy jste ještě nedosáhnul požadovaného věku 55 let.

Bohužel.