Avatar uživatele
Registrovaný

Podpora v nezaměstnanosti

jedním dnem se ukončila mateřskou a zároven výpověd v práci.ted mi chtějí vypočítat podporu v nezaměs. z rodičovského příspěvku. mají na to právo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

NEMAJÍ !

§ 50 zákon č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti

(1) Výše podpory v nezaměstnanosti(...)se stanoví procentní sazbou z průměrného měsíčního čistého výdělku,který byl u uchazeče o zaměstnání zjištěn a naposledy používán pro PRACOVNĚPRÁVNÍ účely v jeho posledním ukončeném zaměstnání v rozhodném období podle pracovněprávních předpisů;..."

Tedy ani slovo, že by se do tohoto průměru započítávaly sociální dávky, mezi které rodičovský příspěvek patří.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2419
Zlatý ivzez 1279
Zlatý standa 1255
Zlatý mosoj 704
Zlatý led 597
Zlatý gecco 534
Zlatý marci1 477
Zlatý JájsemRaibek 466
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.