Podpora v nezaměstnanosti

jedním dnem se ukončila mateřskou a zároven výpověd v práci.ted mi chtějí vypočítat podporu v nezaměs. z rodičovského příspěvku. mají na to právo?

Odpovědi
standa

NEMAJÍ !

§ 50 zákon č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti

(1) Výše podpory v nezaměstnanos­ti(…)se stanoví procentní sazbou z průměrného měsíčního čistého výdělku,který byl u uchazeče o zaměstnání zjištěn a naposledy používán pro PRACOVNĚPRÁVNÍ účely v jeho posledním ukončeném zaměstnání v rozhodném období podle pracovněprávních předpisů;…"

Tedy ani slovo, že by se do tohoto průměru započítávaly sociální dávky, mezi které rodičovský příspěvek patří.