mikik

Nabídne-li mi ÚP práci, musím ji přijmout? Nepřijmu-li, může mi ÚP podporu zrušit?

Dobrý den.Potřebuji poradit,jsem veden na úřadu práce a abych dostal podporu tak mám danou žádost o zprostředkování zaměstnání.Pokuď mi uřad práce nějakoupráci nabídne,musím ji přijmout?Pokuď ji mepřijmu může mi uřad práce podporu po dobu 5– ti měsíců zrušit?Za odpovědi předem děkuji

Odpovědi
JájsemRaibek

Ano může, pokud nebudeš mít závažný důvod, který ti brání práci přijmout.

Mc Merkurion

… přesně kvůli takovýmhle vyčůránkům bych všechny ty podpory zrušil …

… samozřejmě že může a hlavně by měl !!!

… v tvém případě by ale bylo lepší zařídit si ten příspěvek na péči, ten je na dýl …

ivzez

Zrušení samotné podpory nepřichází v úvahu, jenom sankční vyřazení
z evidence ÚP, po němž byste se mohl znovu zaevidovat až po uplynutí
6 měsíců.
Po celou dobu vyřazení byste si musel sám hradit zdravotní pojištění.

To se týká odmítnutí zprostředkovaného zaměstnání bez vážného
důvodu podle § 5 písm. c) zákona č. 435/2004 Sb.o zaměstnanosti:
https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-435#p5-1-c

ivzez

Podpora v nezaměstnanosti slouží jako hmotné zabezpečení uchazečů o zaměstnání → tj. těch, kdo opravdu hledají práci.

Mc Merkurion

… taky jsem si to bláhově myslel …