anonym

Podpora v nemoci a nezměstnanosti - prosím, poradíte mi?

V lednu mi skončila podpora v nezaměstnanosti a od ledna jsem v neschopnosti,Leden .únor a duben hospitalisována na psychyatrické klinice ,pobírám soc,podporu 1.340 Kč a jsem samoživitelka mám jen zprávu že jsem neschopna kterou každý měsíc musím předložit na prac.úradě,Mám nárok na nemocenské:?múj syn pobírá výživné 1.600 Kč je student a plnoletý,nemám úspory a nevím jak dál.Mám určené výživné částce 1.300 Kč na dceru ,která je u svého otce,Neplatím od ledna ,trpím depresemi,prosím poradte!Je 38 let a 15 let jsem pracovala jako kadeřnice

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4272 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Takže, od úřadu práce nedostanete nic, protože vám hmotné zabezpečení už skončilo. Že jste v neschopnosti neznamená vůbec nic. Že platíte na dceru nikoho taky nezajímá.
No a nyní trochu pozitivně.
Čísla budou jen orientační-hrubý odhad. Vaš minimum je 2800+syn 2500, tedy celkem 5300. Pokud syn bere 1600 výživné, tak je to příjem. Sociální podporu máte malou, ale budiž. Na MÚ by vám měli doplatit 5300-1300-1600, celkem tedy 2400. Pozor syn má nárok na přídavek na dítě, když studuje. Pak zkuste příspěvek na bydlení. Ale to vše poníží dávky od města.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
člověk

jediná rada,kromně socialních podpor je.
využíjte svoje povolání a začněte doma kadeřit a upravovat vlasy,určitě zákazníky najdete,do určité částky si můžet vydělat bez ztráty na uřadě práce

0 Nominace Nahlásit

sobol

Asi bych vám to neměl radit, ale ve vaší tíživé situaci by bylo dobré kadeřit na černo než se dostanete z největších trablů, jste-li dobrá tak známí známých můžou hodit ňákou kačku a po zaběhnutí svůj podnik zlegalizovat.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony