ilonka

podpora pri rekvalifikaci

pred mesicem mi prestali vyplacet podporu v nezamestnanos­ti.kdyz budu nemocna budu pobirat nejake penize po dobu nemocenske.?mela bych nastoupit na rekvalifikaci budu neco pobirat po dobu rakvalifikace­.podotykam ze podpora mi skoncila pred mesicem.

Nejlepší odpověď
Lencis

Pokud se uchazeč o zaměstnání účastní rekvalifikačního kursu úřadu práce, má nárok na podporu při rekvalifikaci, která je vyplácena až do ukončení rekvalifikace. Do doby vyplácení podpory v nezaměstnanosti se nezapočítává podpora vyplácená v době rekvalifikace, pobírání nemocenské (podpora se nevyplácí) a při vazbě (podpora se nevyplácí).

Konkrétní dotaz vám spíše zodpoví přímo na ÚP, záleží na tom jestli je rekvalifikace zajišťována přímo úřadem a nešlo třeba dříve nastoupit atd. I když vám ÚP již nevyplácí podporu stále za vás platí sociální a zdravotní pojištění. Nemocenská by vám tedy měla být vyplacena.

Každopádně bych opravdu doporučila konzultaci přímo na příslušném úřadě.

Zdroj: http://www.me­sec.cz/texty/pod­pora-v-nezamestnanosti/

Další odpovědi
alenka901

INFO V ODKAZE

Zdroj: http://www.pod­nikatel.cz/za­kony/zakon-c-435-2004-sb-o-zamestnanosti/cdru­ha-hiii/

Dandi

Na podporu nárok máte.

Attack-design

nemocenskou pokud jsi na pracaku nedostanes, podporu při rekvalifikaci zřejmě už také ne