sonik785

jak je to s podpora po nemoci v ochrané lhůtě??

Dobrý den, mam dotaz. Od roku 2006 jsem byla zaměstnaná, v roce 2010 se mi narodil syn a nastoupila jsem na mateřskou a rodičák. Po skončení rodičáku 2013 jsem musela ukočit pracovní poměr, z důvodu péče o dítě. I hned druhý den, jsem nastoupila na neschopenku, tu jsem měla víc jak rok, ukončila mi jí až OSSZ. Ihned jsem se šla zaecidovat na ÚP ale bylo mi řečeno, že nemam nárok na podporu, že mi chybí 27 do těch 2 let, co oni požadují. Malinko jsem to nepobrala, nerozumim tomu.Vždy't jsem omarodila v ochrané lhůtě, mam to i v zápočťáku, tak kde je problém?

Odpovědi
ivzez

Nemoc v ochranné lhůtě se posuzuje jinak než nemoc v době trvání zaměstnání.

Jinak nárok na podporu vznikne uchazeči o zaměstnání,
který v uplynulých dvou letech získal alespoň 12 měsíců
důchodového pojištění výdělečnou činností
(zaměstnáním nebo podnikáním).