Kolik by bylo potřeba peněz, toho základního kapitálu na rozjetí nějakého menšího podniku, např. kavárny?

Chtěl bych se zeptat, jen informativně, letem světem. Kolik by bylo potřeba peněz, toho základního kapitálu na rozjetí nějakého menšího podniku, např. kavárny? Co všecko je potřeba zařídit okolo toho. Něco o tom vím, ale nemám moc času to hledat na internetu a navíc mě zajímají i vaše veškeré názory, či zkušenosti..

Děkuji předem

Nejlepší odpověď
setapouch

Vypiš si všechny činnosti, které se při tom dělají. Od příchodu do provozovny (nájem), přes vaření kávy (leasing na kávovar) až po úklid (pracovní pomůcky, uklízečka?). Je potřeba někde sedět (nábytek), z něčeho pít (nádobí). Z něčeho musíš vařit (nakoupit zásoby)…
Pak si to rozděl na jednorázové a opakované výdaje, k tomu napiš částku a sečti.

Další odpovědi
luky.1986

Tak je kavarna, kde muzes delat pikolicka, presicka, flaknes tam 300k a uvidis jestli to pujde. Nebo muzes flaknout 2M do kavarny na lukrativnejsim miste, mit pet zamestnancu a nejlepsi cappuccino za 70,– siroko daleko:-)

dnb

Já bych řekl, že na nějaký základ je nutno vlastnit částku minimálně půl milionu. Je třeba zajistit pronájem, vybavení, zaměstnance a suroviny. Po splnění těchto kritérií se ti penízky začnou vracet. :)