Anonym012

Jak na podnikání přes mobilní aplikace?

Dejme tomu, že by člověk chtěl vydělávat přes mobilní aplikace do androidu – jedná se o jakousi formu podnikání, jelikož by tam byl pasivní příjem peněz. Co je vše potřeba k takovému to podnikání? Jak odvádět daně, když jede člověk jen sám na sebe, co je vše potřeba k takovému podnikání?

Nejlepší odpověď
Hlada

Z otázky není zřejmé, z čeho by měl být příjem. Ne z každý příjem je podnikání a ne z každého příjmu se odvádí daň. Bylo by dobré minimálně se seznámit se zákonem o dani z příjmu. Z něj by mělo vyplynout, pod jaký paragraf lze příjem zařadit a zda z něj bude nutné platit daň.

Další odpovědi
autacek

K takovému podnikání je třeba splnit totéž, co kvůli jakémukoli jinému podnikání. Na podrobnosti se optej na živnostenském ú­řadě.

ivzez

Nevím o tom, že by existovaly mobilní aplikace, které by
umožňovaly podnikání. Snad jen aplikace, které umožňují
některé činnosti, jež s podnikáním souvisejí.
Např. aplikace hlídající termíny odvodů daní apod.

Jestli ale míníte vývoj a prodej aplikací,
pak by samozřejmě o podnikání šlo.

V takovém případě je potřeba se seznámit se živnostenským zákonem
plus dalšími předpisy, vyřídit si živnostenské oprávnění a začít podnikat.

Pro začátek se můžete podívat i na web www.JakPodnikat.cz
Informací tam najdete hodně, podle mých zkušeností jsou vždy
aktuální. Ale znalost zákona a předpisů web nezastoupí.

nyjono

Pasívní příjem peněz???
I o ten pasívní příjem se musí ten někdo přičinit.
A z tvého popisu není zřejmé, jestli onu mobilní aplikaci vyvineš a prodáš nebo koupíš či co.
Když člověk jede sám na sebe, je to zcela jistě výhodnější, než pracovat za určenou mzdu na aparát firmy.
Co vše je potřeba k jakémuliv podnikání ti poví na příslušném živnostenském úřadu nebo to najdeš na internetu.Odkazy již tady máš.

Michálek1245

Nejsem si teď zcela jistý, jak to vlastně myslíte. Ale pokud je to tak, že chcete, aby vás živil vývoj mobilních aplikací, tak je to poměrně náročný a hodně konkurenční obor. Programovat dneska umí dost lidí, samozřejmě v různé kvalitě. Ale opravdovou kvalitu a aplikaci, která funguje a je v něčem inovativní, umí udělat jen málokdo.