Oprah

Podnikání a DPH

Jsem začínající podnikatelka a potřebuji si koupit šící stroj,chtěla bych vědět zda si ho můžu koupit bez DPH když jsem ještě nepodávala daňové přiznání.Přijde mi to tak levněji.Když si požádám o nákup bez DPH,jestli mi musí vyhovět,vím že si to nebudu moct odečíst.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

v žádném případě!!!!!!
To byste musela být plátce DPH a i v tom případě byste kupovala za cenu s daní (DPH), teprve až poté byste uplatnila u finančního úřadu odpočet.
Být plátcem DPH nebo nebýt je určeno hranicí příjmu nebo rozhodnutím podnikatele.
S podáním daňového přiznání nemá DPH nic společného-tedy jak píšete zda můžete koupit když nemáte podané DP.

Další odpovědi
standa

Na otázku vám již odpověděl kolega…, já bych jen velmi slušně doporučil, abyste jako začínající podnikatelka investovala nějakou stokorunu do určitého základního ´účetně-daňového´ kurzu, protože váš dotaz svědčí o tom, že nechápete ZÁKLADNÍ souvislosti. V žádném případě to, prosím neberte jako urážku, ale opravdu dobře míněnou radu.

Mrkněte na odkaz níže ve zdroji.

Zdroj: http://www.skoleni-kurzy-educity.cz/kur­zy/ucetni-a-danove-kurzy-108