Rokio

Když jde opilý člověk přes přechod a srazí ho auto, kdo za to může?

Když jde opilý člověk přes přechod a srazí ho auto, kdo za to může? Opilec šel přes přechod normálně, slušně a řádně se rozhlédl.

Nejlepší odpověď
redy

Opilec šel slušně a řádně. Jsem neviděla, tak opatrnýho opilce 🙂

Odskáče to řidič.

Další odpovědi
BANAN93

myslím, že by to odskákal řidič – mě nejvíc vaděj chodci co se třeba potkali u přechodu a krafou přímo u přechodu apod. – ty zastavíš a oni nejdou :D

zzzzz

Vliv alkoholu při dopravní nehodě je přitěžující okolnost i pro chodce.
Vina by to byla toho, co by něco porušil. Nutno dodat, že chodec na přechodu nemá automaticky přednost, i on má povinnost vstoupit do vozovky, až když je to bezpečné, a má povinnost přechod co nejdříve opustit.

anonym

podle zzzzz by chodec nikdy nesměl vstoupit na přechod, pokud by čekal na bezpečné přejití. má to logiku, protože se jedná o jeho život, ale v Praze by nikdy nepřešel. zkušenost s přechodem na přechodu pro chodce bez semaforu deseti malých dětí s učitelkami za použití zastavovacího terčíku, je několikanásobná sebevražda. 999 řidičů z 1000 nepustí ani myš a natož nalitinu

Kryšpín

Svědci, znalci, kdo má známosti, kdo má více grošáků, je-li to obyčejný občan, nebo neobyčejný a.t.d. Není to v Česku jednoduché.

cukrar

Vždy se bude vycházet z konkrétní výpovědi a skutečné události.

Z Vašeho popisu by byl viníkem pouze řidič.

(Chodec nesmí vstupovat na přechod pro chodce nebo na vozovku bezprostředně před blížícím se vozidlem.)