ShyDoe

Podmínky prodeje věcí – veřejný bazar

Zdravím
Udělala bych u nás ve městě v kulturáku nějakej bazárek, třeba dvakrát do měsíce, ale nevim, jaký k tomu jsou podmínky… Pronájem sálu bych měla zajištěnej, ale co ještě ? Musím platit nějaký daně, mít nějaký smlouvy a tak ? A mám nějaké výhody jako student ? Děkuji

Odpovědi
McArthur

Pokud se to bude konat pravidelně, tak si zajisti živnostenské oprávnění, registruj se na ČSSZ a Finančním úřadě a určitě s každým sepiš písemnou smlouvu, že nebude nabízet padělané zboží, protože jinak za to zodpovídáš.

Protože je tam finanční tok, určitě si věď alespoň daňovou evidenci (prostě příjmy a výdaje) a nakonec podej daňové přiznání.

Pokud to bude jen jednou nebo řekněme jednou za rok, tak vynechej vše, co je k podnikání, kromě vedení evidence příjmů a výdajů. Pokud si vyděláš víc, než-li je limit, tak odveď řádné daně. I v tomto případě platí, že jsi organizátor a tedy měj s každým písemnou smlouvu, ve které se zaváže, že nebude nabízet padělky a zároveň si tam vlož větičku, že si každý zaplatí své případné daně. Prostě se snaž zbavit zodpovědnosti všude tam, kde je to možné.

trpaslicek

Pokud by se to konalo pravidelne, resp.vicekrat nez jednou tak bys musela podat danove priznani.