dudu

Podléháte rovněž něčemu na způsob fobie?

Jsem metrákový chlap a neobávám se ani fyzického napadení ani sexuálního harašení. Zato ale velmi nerad chodím k holiči. Nesvůj bývám už při cestě do kadeřnického salonu a zcela konsternován jsem jakmile se ocitnu pod plachetkou – česky lajntuchem. To se mně ihned špatně dýchá, začnu se potit a myslím jen na okamžik až procedura skončí a vypadnu na vzduch. Přitom injekcí ani zubaře se nebojím. Máte někteří také obdobné problémy?

Nejlepší odpověď
Bumbes

To mi něco připomíná; úplně stejnou minifobii jsem měl v mládí také. Vyřešil jsem to rockerským účesem a mám klid. Ostatní fobie už se mi naštěstí vyhýbají.

Další odpovědi
kvikal

vím, že to zní divně ale bojím se jezdit hromadnou dopravou a nakupovat … není to záležitost hygieny nebo tak ale mám strach z toho, že něco zkazím nebo udělám trapnost … představa, že mi řeknou „chybí vám 5 korun“ tak buď omdlím nebo propadnu panice. Stejně tak, že přejedu zastávku, bude plno, nastoupím do špatného autobusu, nenajdu v regálu to co potřebuju – to vše ve mě vyvoláva strach. Já vím věta „bojím se koupit rohliky“ zni vtipně ale je to opravdu otravný a problematický strach. Naštěstí mám pár moc dobrých přátel, kteří mi koupí co potřebuju a když někam chci tak se také nějak dohodneme. Dokonce jsem se díky ním naučila nakupovat ve dvou obchodech a jezdit do jednoho většího města. A snaha se cení, ne ?

Cullinda

Pavouci, zubaři, dobní hadi, můry a chrousti.
Chrousti jsou u mě vrchol stupnice – nepříčetnost.

ten který je

Bojím se doktorů a také se bojím chodit do kotle při rockových koncertech.V r­.1990 jsem byl na koncertě Rolling Stones v Praze na Strahově a ožralí Němci se rozeběhli a poráželi lidi.Já a několik Belgičanů jsme málem spadli na zem,přičemž jsme se dostali pod ohromný tlak a nemohli dýchat.Už se prostě bojím.Jo a mrkněte pane Dudu do diskuze.;-)

anonym

ja mam paniku z bourek,nevim ale jestli to je fobie a jestli ano neznam jeji nazev

Michal

Bojím se stále,že potkám zlého člověka a ten mě bude pronásledovat.Někdy se mi i o tom zdává.

straširybka

takto obdobný prblém ne, ale bojím se hmyzu. ale hrozně. když si na mě sedne, mám pocit, který se nedá popsat, ječím a myslím, že bych mohla snad i dostat infarkt…vadí mi komplet všechno, krom mouchy, vadí mi i motýl, kobylka a vše, co lítá nebo na mne může skočit. když jsem nucena doma zabít můru, mám větší strach než ona a když se k ní blížím, mám husí kůži až na tvářích a pocit, že se netrefím a vlítne na mne je děsivý ☹
taky mám fobii, nevím, jestli je to fobie, ale bojím se, že k nám v noci přijde zloděj nebo vrah, dříve jsem si brala do postele nůž, ted nemůžu, aby ho ráno malá nenašla dřív než se probudím.
Příběh-asi před týdnem jsem posbírala na zahradě 5 sklenic a dala je do sebe, doma dala na linku, že je druhý den dám do myčky, ale už mě nenapadlo je rozendat. V noci mě vzbudilo jakoby padání střepů, poslouchala jsem, bála se…pak nikde nic, usnula jsem, asi po půl hodině znova to samé. probudila jsem manžela a on, že je to kočka asi venku. říkám, že jsou to úplně stejné rány a je to tady někde doma…můj názor-vloupává se sem zloděj a postupně si rozbíjí okno tak, aby nás neprobudil velkou ránou…šli jsme obejít pokoje…pak jdu kolem myčky a vedle mne ta rána znova 😁 ( spodní sklenice postupně praskala pod tlakem těch výš)manžel mě za to nesnáší, vždycky mám řeči typu radši tam nechoď nebo vem si s sebou nůž nebo já určitě nezamkla…pak tam nejde a ještě mi poděkuje, že umím fakt uklidnit 😁

DusanOrlik

Ano,ve spaní.Vlastně spím tak 50/50.Jsem vzůru a už se mi něco zdá a je to hrůza-horor.

ten který je

Pane Dudu tak se vykašlete na holiče a nechte si narůst pořádný háro.Budte mánička a jeto.:-D

dudu

To jsem kdysi byl., nejde vstoupit do stejné řeky a také se snažím být vzorný dudu /děda/ pro vnoučata /nejstarší vnučka má 14 roků!!/.

Bumbes

Bať bať, moje slova…