Avatar uživatele
dudu

Podléháte rovněž něčemu na způsob fobie?

Jsem metrákový chlap a neobávám se ani fyzického napadení ani sexuálního harašení. Zato ale velmi nerad chodím k holiči. Nesvůj bývám už při cestě do kadeřnického salonu a zcela konsternován jsem jakmile se ocitnu pod plachetkou – česky lajntuchem. To se mně ihned špatně dýchá, začnu se potit a myslím jen na okamžik až procedura skončí a vypadnu na vzduch. Přitom injekcí ani zubaře se nebojím. Máte někteří také obdobné problémy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, anonym, anonym, straširybka před 4994 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bumbes

To mi něco připomíná; úplně stejnou minifobii jsem měl v mládí také. Vyřešil jsem to rockerským účesem a mám klid. Ostatní fobie už se mi naštěstí vyhýbají.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kvikal

vím, že to zní divně ale bojím se jezdit hromadnou dopravou a nakupovat … není to záležitost hygieny nebo tak ale mám strach z toho, že něco zkazím nebo udělám trapnost … představa, že mi řeknou „chybí vám 5 korun“ tak buď omdlím nebo propadnu panice. Stejně tak, že přejedu zastávku, bude plno, nastoupím do špatného autobusu, nenajdu v regálu to co potřebuju – to vše ve mě vyvoláva strach. Já vím věta „bojím se koupit rohliky“ zni vtipně ale je to opravdu otravný a problematický strach. Naštěstí mám pár moc dobrých přátel, kteří mi koupí co potřebuju a když někam chci tak se také nějak dohodneme. Dokonce jsem se díky ním naučila nakupovat ve dvou obchodech a jezdit do jednoho většího města. A snaha se cení, ne ?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Cullinda

Pavouci, zubaři, dobní hadi, můry a chrousti.
Chrousti jsou u mě vrchol stupnice – nepříčetnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Bojím se doktorů a také se bojím chodit do kotle při rockových koncertech.V r­.1990 jsem byl na koncertě Rolling Stones v Praze na Strahově a ožralí Němci se rozeběhli a poráželi lidi.Já a několik Belgičanů jsme málem spadli na zem,přičemž jsme se dostali pod ohromný tlak a nemohli dýchat.Už se prostě bojím.Jo a mrkněte pane Dudu do diskuze.;-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

ja mam paniku z bourek,nevim ale jestli to je fobie a jestli ano neznam jeji nazev

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Bojím se stále,že potkám zlého člověka a ten mě bude pronásledovat.Někdy se mi i o tom zdává.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
straširybka

takto obdobný prblém ne, ale bojím se hmyzu. ale hrozně. když si na mě sedne, mám pocit, který se nedá popsat, ječím a myslím, že bych mohla snad i dostat infarkt…vadí mi komplet všechno, krom mouchy, vadí mi i motýl, kobylka a vše, co lítá nebo na mne může skočit. když jsem nucena doma zabít můru, mám větší strach než ona a když se k ní blížím, mám husí kůži až na tvářích a pocit, že se netrefím a vlítne na mne je děsivý ☹
taky mám fobii, nevím, jestli je to fobie, ale bojím se, že k nám v noci přijde zloděj nebo vrah, dříve jsem si brala do postele nůž, ted nemůžu, aby ho ráno malá nenašla dřív než se probudím.
Příběh-asi před týdnem jsem posbírala na zahradě 5 sklenic a dala je do sebe, doma dala na linku, že je druhý den dám do myčky, ale už mě nenapadlo je rozendat. V noci mě vzbudilo jakoby padání střepů, poslouchala jsem, bála se…pak nikde nic, usnula jsem, asi po půl hodině znova to samé. probudila jsem manžela a on, že je to kočka asi venku. říkám, že jsou to úplně stejné rány a je to tady někde doma…můj názor-vloupává se sem zloděj a postupně si rozbíjí okno tak, aby nás neprobudil velkou ránou…šli jsme obejít pokoje…pak jdu kolem myčky a vedle mne ta rána znova 😁 ( spodní sklenice postupně praskala pod tlakem těch výš)manžel mě za to nesnáší, vždycky mám řeči typu radši tam nechoď nebo vem si s sebou nůž nebo já určitě nezamkla…pak tam nejde a ještě mi poděkuje, že umím fakt uklidnit 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DusanOrlik

Ano,ve spaní.Vlastně spím tak 50/50.Jsem vzůru a už se mi něco zdá a je to hrůza-horor.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ten který je

Pane Dudu tak se vykašlete na holiče a nechte si narůst pořádný háro.Budte mánička a jeto.:-D

před 4993 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

To jsem kdysi byl., nejde vstoupit do stejné řeky a také se snažím být vzorný dudu /děda/ pro vnoučata /nejstarší vnučka má 14 roků!!/.

před 4993 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bumbes

Bať bať, moje slova…

před 4993 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek