FlAsh_7

Podle nacistů byli někteří Češi rasově čistí. Proč, když nebyli Germáni?

Nejlepší odpověď
Drap

Rasově čistý byl ten Čech, který měl prokazatelně pět generací zpět německé předky.

Další odpovědi
aliendrone

Nebyli rasově čistí, to byli pouze Němci. Byli pouze přijatelní k poněmčení – a to dle užitých kritérií, podle nejpřísnějších splńovala polovina obyvatel podmínku „poněmčeníschop­nosti“, dle jiných až 90%.

Bylop to dáno dlouhodobým soužitím s germánským živlem v české kotlině (cirka 1000 let), tedy „křížením“ mezi Slovany a Germány. :)

zjentek

Trošku bych jednoduchým a zcela logickým způsobem věc rozebral: Nepopiratelně existují Božstva a když ne doopravdy, tak v myslích lidu, nacisty nevyjímaje. A taktéž je to i s existencí ďábla a jeho přisluhovači. Hitler si za jeden z propagačních symbolů zvolil božskou svastiku, což může vypovídat, že se klonil k Bohu, ne k Ďáblu. No a Božstva jsou většinou znázorňována v jasných barvách, které je symbolizují (pokud nejde třeba o Indická božstva). Kůže je většinou růžová až bílá (což ostatně platí i u těch Indických), vlasy jsou žluté až zlaté a oči azurové, což je z možných barev očí ta nejjasnější. Všimni si, že i při oslovování bytostí se šlechetnými, někdy až božskými vlastnostmi a úmysly, jsou užívána superlativa typu- nejjasnější výsost, nejjasnější jasnost… Naopak ďábel a jeho poskoci bývají vyobrazeni ve tmavých odstínech, mají snědou, přismahlou kůži, černé vlasy a černé oči.

Myslím si, že pro nacisty byly při určování rasové čistoty na prvém místě rozhodující právě „božské“ geny a teprve až potom jakési „křížení“. Jasnější barva pleti dříve i dnes NEPOPIRATELNĚ vyjadřuje jakousi vyšší šlechetnost bytosti/osobnosti, pyšnící se touto barvou a to je mimo jiné taky důvod, proč se dnes půl světa vyhýbá sluníčku JAKO ČERT KŘÍŽI, dnes zejména v Čuně a Japonsku. Rozhodně nemám zájem, aby tato fakta vyzněla jakkoli rasisticky, ale ruku na srce: už jsi někdo někdy někde viděl snědého cherubína?