Cobrety

Podle kterého zákona či vyhlášky je zakázano v autobuse jíst?

Nejlepší odpověď
Edison

Je to určeno přepravními podmínkami. S těmi vyjadřuješ souhlas nikoli nástupem do vozidla, ale zakoupením jízdenky. Představ si to jako bys k sobě pozval návštěvu a sdělíš jí, že si nepřeješ, aby Ti doma kouřila. Jasné?

Další odpovědi
Tw!st

Je to většinou zakázáno firmou, která autobusy vlastní

Janovicak

Žádný takový zákon neexistuje. Avšak většina přepravních firem má toto uvedeno v smluvních přepravních podmínkách, se kterými souhlasíš po nástupu do vozidla.

annas

Je to uvedené v přepravním řádu.V odkazu se týká Karlových Varů, ale myslím si, že to platí ji jinde.

"Bod 9 Cestujícímu při přepravě v zájmu zajištění bezpečnosti jeho i ostatních osob není zejména dovol

  1. jíst a pít ve vozidlech a v přepravních prostorách lanových drah, kouřit ve vozidlech, přepravních prostorách lanových drah, na nástupištích, vpřístřešcích a čekárnách městské hromadné a linkové dopravy"

http://dpkv.cz/doc/pre­pravni_podmin­ky_01012017.pdf

Nedávno jsem jela autobusem, seděla jsem vpředu. Na zastávce se řidič otočil a napomenul jednoho cestujícího, že se v autobuse nejí a nepije. Museljí o něco neobvyklého, nevím. Napila jsem se z Pet lahve, neměl námitky.

Takže to platí i v Olomouckém kraji.

Hlada

Žádný takový zákon ani vyhláška neexistuje. Např. Jančura ve svých autobusech jídlo prodává.

cukrar

Pokud myslíte řidiče, tak zákon 361/2000, pokud myslíte cestující, tak předpisem přeprace to může být zakázáno.