Avatar uživatele
Cobrety

Podle kterého zákona či vyhlášky je zakázano v autobuse jíst?

Zajímavá 0 před 1739 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Je to určeno přepravními podmínkami. S těmi vyjadřuješ souhlas nikoli nástupem do vozidla, ale zakoupením jízdenky. Představ si to jako bys k sobě pozval návštěvu a sdělíš jí, že si nepřeješ, aby Ti doma kouřila. Jasné?

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tw!st

Je to většinou zakázáno firmou, která autobusy vlastní

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Janovicak

Žádný takový zákon neexistuje. Avšak většina přepravních firem má toto uvedeno v smluvních přepravních podmínkách, se kterými souhlasíš po nástupu do vozidla.

Upravil/a: Janovicak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Je to uvedené v přepravním řádu.V odkazu se týká Karlových Varů, ale myslím si, že to platí ji jinde.

"Bod 9 Cestujícímu při přepravě v zájmu zajištění bezpečnosti jeho i ostatních osob není zejména dovol

  1. jíst a pít ve vozidlech a v přepravních prostorách lanových drah, kouřit ve vozidlech, přepravních prostorách lanových drah, na nástupištích, vpřístřešcích a čekárnách městské hromadné a linkové dopravy"

http://dpkv.cz/doc/pre­pravni_podmin­ky_01012017.pdf

Nedávno jsem jela autobusem, seděla jsem vpředu. Na zastávce se řidič otočil a napomenul jednoho cestujícího, že se v autobuse nejí a nepije. Museljí o něco neobvyklého, nevím. Napila jsem se z Pet lahve, neměl námitky.

Takže to platí i v Olomouckém kraji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Žádný takový zákon ani vyhláška neexistuje. Např. Jančura ve svých autobusech jídlo prodává.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Pokud myslíte řidiče, tak zákon 361/2000, pokud myslíte cestující, tak předpisem přeprace to může být zakázáno.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek