annas

Podle kterého díla dnešního jubilanta bylo pojmenované jedno divadlo v Brně?

Proč muselo v určitém období změnit svůj název?

Nejlepší odpověď
vagra

Název-Husa na provázku byl inspirovaný poetikou Jiřího Mahena.
V roce 1969 /na popud G.Husáka/ bylo sdružení donuceno vzdát se svého původního názvu a jako nový zvolilo název, pod nímž vystupovalo i v rámci NDB (SDB): Divadlo na provázku.
Doplňuji:
Pro vysvětlení:
Husákovi rozzlobilo,že se jeho jméno-

HUSÁk NA PROVÁZKU

a navíc v kombinaci s provazem, objevilo v názvu divadla a tak donutil soubor ke změně názvu.

Zdroj: zkráceno z-http://www.ndbrno­.cz/online-archiv/divadlo-na-provazku