Gus_Fring

Podle knihy Žít svůj sen bych měl např. sedy-lehy dělat po dvou sériích a od 10 do 30. Kolik jich ale mám dělat teď?

Prý tato verze sedů-lehů je těžší varianta, a tak by mi mělo stačit začít od 10 a dopracovat se na 30. Jenže 30 jsem dal hned a nejen to. Byl jsem stále mlád, plný sil a býval bych udělal víc. Kolik si jich mám přidávat?

Nejlepší odpověď
Hlada

Čím je větší svoboda, tím častěji lidé hledají různé návody co a jak mají dělat podle někoho „správně“. Nechápu. Když se probudím, tak si sednu a když jdu spát, tak si lehnu i bez návodu.

Další odpovědi
led

Netreba pridávať do nekonečna. Nie nárazová námaha, až do bezvedomia, posiľuje, ale jej pravidelnosť námahy utužuje silu. Tak ako v učení, ak sa učíte pravidelne v menšich častiach, naučíte sa viac než jednorázovo všetko. Jestvuje krásne porekadlo „Co rychle nabude, to rychle ztratí“
Radšej viackrát pravidelne opakujte menej zdvihov, než jedenkrát veľa zdvihov a dosť.

aliendrone

Nějaká blbost, ne? Za mě bylo myslím 50+ sedů-lehů za minutu na jedničku, takže rozmezí jako 10–30 je trošku komické. ;)

Leda by to byly nějaké ty „hard“ sedy-lehy > na nakolněné lavičce pod úhlem 45° hlavou dolů a s držením 25kg závaží od činky na prsou apod., ale tohle dělají jen sportovci. A metrosexuálové, protože je to VELMI účinný, ovšem náročný cvik. ;)

Především se ale zamysli nad tím, že žít „svůj sen“ podle nějakého „návodu“ (knihy) někoho JINÉHO je trochu rozporné. ;) :D :D

Ovšem jinak ti na 100% schvaluji snahu o fyzické zlepšení, jen se proboha nesnaž „budovat svaly“ jak je dnes v módě, zaměř se spíš na celkovou kondici, především na obratnost a VYTRVALOST!

paul1

Já už jsem postarší a sedy-lehy už jsou pro mne dost náročné a pro ploténky i nebezpečné. Takže tyto cviky dělám rád, v podstatě každý večer si lehnu před telku na zem a dělám je jen náznakově, tzn. zvedám jen ramena nad podlahu cca 10–15 cm