štamgast

Podle jakých trendů se mění „slangový slovník mládeže“?

Jak to tak poslouchám, tak se hodně používají výrazy: jako, ne asi atd.

Nejlepší odpověď
annas

Na tuto otázku se nedá přesně odpověď. Vliv angličtiny, televize, školy. Ústav pro jazyk český AV sleduje vývoj jazyka, vycházejí slovníky nespisovné češtiny, v tzv. Korpusu AV a UK se nové výrazy zachycují.

Když se na některý nový výraz zeptáte jazykovědce, často odpoví, že neví, jak nové slovo vzniklo – podobnost, přenos významu, jeho zúžení nebo rozšíření, nedbalost, snaha odlišit se atd.

Navíc se zhoršilo jazykové vyjadřování, tzv. jazyková kultura, užívají se nadbytečná slova atd.

Další odpovědi
briketka10

je to vlivem doby a mladí se dnes odlišují i jinýmy výrazy, jako ve psaní SMS, hodně zkracují, že musíme luštit, co si ještě vymyslí..

WeeBear

Podle toho, co vidí v televizi. 🙂

Ale výrazy jako, néasi a takhle používají všeobecně mladí v okolí Prahy. 🙂