Malineli

Podle jakých parametrů vybírat notebook?

Dobrý den,

v září jdu na vysokou školu a vůbec nevím, jak si mám vybrat dobrý notebook. Chtělo by to něco dobrého na paměť..ať tam můžu mít hodně dokumentů, rychlost, spolehlivost…
Cena tak do 15. 000,–-

Děkuji

Nejlepší odpověď
cochee

To je příliš obecný popis toho „ať…“ Pokud máš speciální požadavek, vyplývající ze studijního oboru, kterému se chceš věnovat (např. strojírenské obory – program AutoCAD), měls to napsat. Pokud ti stačí jen tzv. obecné použití, to znamená internet, Office, sem tam film, hry raději nebudu komentovat (jsou příliš rozdílné, co se týká nároků na výkon, obecně notebook VŮBEC není ke hraní her vhodný) – vyhoví ten v uvedené cenové kategorii, tj. za cca 15 000. V tomto případě bych se ale zaměřil na to, aby byl lehounký (časté přenášení, není příjemné stále chodit s „cihlou“ v zavazadle), ale přesto aby byl vybaven dobrými bateriemi – s dobrou výdrží, ideálně aby vydržel celý studijní den bez nabíjení. A tam je nutno z těch patnáctitisícových dobře vybírat.

Další odpovědi
gecco

Jaké programy budeš používat? – zjisti si jejich nároky na HW a podle toho si notes vyber…
Pokud jde o dokumenty – texty, vejde se ti jich dostatek na každý notes…
😉