Kateřinka14

Podle jakého vzorce se vypočítá elektrický náboj?

Nejlepší odpověď
Dochy

Podle patřičného. Záleží jaké informace máš k dispozici.

  • proud, čas
  • napětí, kapacita
  • síla, vzdálenost,

a jistě ještě spousta dalších možností…

Další odpovědi
Emefej

Co znáš?
Opravuji otázku – jaké vstupní hodnoty máš v úkolu zadané.

Klaproth

Je to obyčejný součin Q=x.y
Za x a y si musíš dosadit odpovídající dvojici vstupních hodnot, které znáš.

Lamalam

Vzorce se tu blbě píšou. Znáš MathML? Tak např. vzorec pro výpočet náboje procházejícího vodičem vyjádříš v MathML takhle jednoduše:
Q=\int_{t1}^{t2} I(t) \mathrm dt=\int_{t1}^{t2} \left (I0+kt\right) \mathrm dt.

gecco

Emefej – obávám se, že nic…
😉
Neumí ani položit otázku…
:-O

Emefej

Však jsem to taky rychle přepsal…

Dochy

Ale pánové.. Bejt až takhle kousavý, jako byste nikdy nebyli mladý 😉

Emefej

Když jsme byli mladý, tak nám bohužel na intenetu nikdo neradil.

cochee

Spíš bohudík, ne? 😉

Dochy

Klaproth: To neplatí obecně. V těch případech které jsem uvedl jen ve 2/3 😉

Emefej

Když bude znát sílu a vzdálenost, tak se součinem nevystačí.

Lamalam

Když bude chtít počítat náboj procházející vodičem, tak taky nevystačí s násobením.