autacek

Podle jakého kritéria vybírají níže uvedené ženy otce svých dětí?

Když vidím preference například dnešní tazatelky https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vykon-trestu-versus-exekuce tak nějak obecným logickým argumentům, které vás jistě napadnou, nevěřím.

Nejlepší odpověď
ivzez

Mně tato otázka nepřijde fér. V otázce, na kterou
odkazujete, žádné preference uvedeny nejsou.

V okamžiku, kdy se objeví nějaký problém, se (téměř) vždy
najde někdo, kdo ví, jak nezodpovědně se někdo jiný zachoval.

Málokdo si uvědomuje, že se lidé i vztahy nějak vyvíjejí,
a že se nikdo neprezentuje jako člověk, který nebude schopen
nebo ochoten se postarat o své děti.

Nezodpovědní rodiče existují jak mezi ženami, tak mezi muži.
Na nose to ale nikomu nepřečtete, zjistíte to až v okamžiku,
kdy otec přestane dítěti posílat výživné, nebo matka začne otci
bránit ve styku s dítětem, přestane se o dítě starat apod.
_______

Doplňuji:

Podle mne z otázky nevyplývá, že by tazatelka žila s podvodníkem,
který se navíc vyhýbal výkonu trestu.
Trestných činů se otec její dcery mohl dopustit až po skončení vztahu.

Další odpovědi
Annemone

Toto je něco, co jde zcela mimo mé chápání. Láska by měla jít spolu s rozumem, ale zřejmě to neplatí vždy. U mne hraje první roli povaha muže a pak dlouho nic. 🙂

Michala11

První a asi zásadnější je příroda(geny, feromony) bez dobré odpovědi na opačný imunitní základ se asi nelze zamilovat, to je dobrý start pro to, že potomek bude zdravý. No a pak už do toho jen dámy zapojí mozek a nebo touhu chlapa změnit.

dubraro

Ženy si často vybírají za partnery darebáky, slušní muži zůstávají „na ocet“. Má to evoluční důvody, agresivní a bezohledný muž byl schopen lépe ochránit ženu a děti.

Klaproth

Láska!!!

Mc Merkurion

… láska je slepá, a chtíč je ještě horší >>>to platí oboustraně, ty ex, co si nestěžujou, zase neskutečně vysávaj otce, ale děti jim ani neukážou …

aliendrone

Podle podobného, jak ti muži, co doma mají „na trest smrti krávu“. ;) :D :D
Nelze „jednostranně generalizovat“, příroda v tomto směru lidem „vymývá mozek“, s tím se musíš smířit. A v důsledku toho i ta nejinteligentnější žena (nebo chlap) si NAVZDORY intelektuální kapacitě klidně vybere doslova katastrofální protějšek, no. :)

zjentek

Annemone, když láska jde s rozumem, tak nejde o nic víc, než o vztah bez jakýchkoliv emocí, kde láska (emotivní, mozkem neovlivnitelný cit) je ovládána rozumem.