Adis99

Podle čeho výrobci určují na potravinách datum kdy to projde??

:D

Nejlepší odpověď
chudst

Predpokladam, ze nez se produkt uvede do prodeje, musi byt poradne otestovan – mimo jine i jeho minimalni trvanlivost. Pozor! Neni to datum, kdy to projde :) Nektere potraviny mohou byt dobre treba i mesic pote, co jsou ‚prosle‘. Je to proste minimalni doba, po kterou by mela byt v normalnich podminkach potravina v poradku.

Další odpovědi
Valky

Řekla bych, že na to mají své testy a není to jen tak.. Doba je minimální, takže když jíte např. horčici, která je dva dny prošlá, nestane se Vám nic… Jsou ovšem potraviny, u kterých bych to neriskovala! :) Btw… od kamarádů, co dělali v tescu inventuru vím, jak krásně se například u baget tyhle data krásně přepisují na jiná … :) Nic nemusí být tak, jak se zdá!