Putin

Podle čeho vybírají názvy vojenských letadel a vůbec techniky?

Nejdříve jsem myslel, že podle roku, třeba AK47, ale například Tu160 tomu neodpovídá. Je to náhodné číslo, nebo má nějaký význam?

Nejlepší odpověď
gecco

Tu – Tupolev
160 – ´pořadové číslo´ (návrhu)
___
Zajímavější jsou ´akronymy
OT62 TOPAS (Těžký Obrněný PÁSový)
OT64 SKOT (Střední Kolový Obrněný Transportér)
PRP-1 KOPÁČ (KOrelační PÁtraČ)
A nebo PSS VĚRA – pojmenovaný po Věře Perlingerové…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Pěkný akronym byl použit pro kulomet BREN (BRno-ENfield).
Doplňuji:
Ale jindy si s názvem nedali moc práce, univerzální kulomet vz. 59 měl obchodní název „Rachot“.

honza19hk

můžou to být písmena z celkového názvu např ShKH v z77. je samohybná kolová houfnice. A nebo začínající písmena tvůrce zbraně či techniky např dobře známý AK 47( Avtomat Kalašnikova) jehož je zakladatel Michail Kalašnikov.