postcd

Podle čeho stromy zjistí kolik vytvořit šišek/plodů na Zimu?

Když má být tuhá/dlouhá zima, stromy obvykle tvoří více šišek a nebo plodů pro veverky, ptactvo a jiné živočichy. Podle čeho to ty stromy zjistí ještě před Zimou?

Nejlepší odpověď
mosoj

Určitě to není proto aby zvěř měla co baštit, ale pro zachování druhu.
Nebo možná že veverky píší ježíškovi.

Další odpovědi
www

Nevěřím tomu, že stromy zvyšují svoji plodnost podle následující zimy, to se jen tak říká ještě z dob dřívějších.
Množství plodů je závislé na přírodních podmínkách, které byly/nebyly pro jejich tvorbu vhodné. Jiné stromy mají zase maximální plodnost v určitých cyklech, opět-pokud jsou vhodné podmínky.
Studium

led

U ohníčku 12 Mesiačikov sedí. Sedia, čakajú až Maruška príde pre jahody. medzitým v prestojoch medzi driemaním, hodnotia minulé ročné obdobia a radia sa na plánoch na nasledujúce obdobie. Po schválení zákonov, tieto urýchlene rozpošlú na svoje volebné oblasti, do lesov a lúk a tie sa pod ich múdrym vedením predzásobujú na zimu – „Na zimu sme pripraven“. Ale i tak občas počujeme „Prekvapila nás zima“…
Ale v skutočnosti, ako píše kolega mosoj, „Určitě to není proto aby zvěř měla co baštit, ale pro zachování druhu.“
Ak má príroda prežiť, musí byť pripravená. V každom biologickom organizme je zachovaný aj akýsi pud sebazáchovy. Mnoho druhov žije v symbioze s inými druhmi v záujme zachovania života. Aj na rastlinstve sa prejavujú vplyvy počasia, kvality zloženia pôdy, ovzdušia, vody a podľa toho buď prežívajú, alebo zanikajú.

suaeda

Příroda je mocná čarodějka a její zákonitosti jsou dovedeny k dokonalosti. Kéž by si z ní člověk vzal nějaké ponaučení.
Ale k otázce. Každý druh ať rostlinný nebo živočišný má zakódováno mít potomstvo ať pomocí pohlavního nebo nepohlavního rozmnožování. Je např. zajímavé, že rostliny, které odumírají více kvetou a snaží se mít co nejvíce plodů. Rostlinstvo a i zvířata (člověk již tuto schopnost ztratil) se dokáží dopředu připravit např. na dlouhou a krutou zimu.Více slupek na cibuli, větší tukové zásoby u zvířat ap. Na množství šišek na stromě nebudou mít vliv jen tyto vyjmenované zákonitosti, ale především kondice vlastního stromu a počasí při kvetení a růstu plodů.

anonym

Také bych řekl, že plodnost stromů, tedy v tomto případě šišek, nezávisí na tuhosti zimy.Příklad bych dal ze své zahrady.Jabloně taky rodí každý druhý rok více jablek, takže si myslím, že jeden rok stromy odpočívají a druhý rok zase více rodí.I když třeba myslivci zase říkají, že smrky více šišek rodí každý sedmý rok.Takže u každého druhu stromu je plodnost jiná a vůbec nezáleží na zimě.