Frogman

Podle čeho se vytváří velikost fotografie?

Na mobilu se mi velikost fotek pohybuje od 5 ~ 16 MB. Jak to, že jedna a ta samá fotka má pokaždé jinou velikost?

U scanneru by ten rozdíl tak velký být neměl, ne?

Nejlepší odpověď
mosoj

Upozorňuji že se v tomto případě jedná o datovou velikost!
Za předpokladu že se komprese nemění, (nenastavuje se v menu různá kvalita a datová velikost se nechává stejná) je rozhodující to co je na obrázku!!!

Nejméně dat zaberou jednobarevné plochy, obloha, moře atp. Pokud je na fotce hodně jednobarevných ploch je fotka datově malá. Nejvíce dat spotřebují členité plochy jako je tráva, les atp. Pokud je na fotce hodně takovýchto ploch je fotka datově větší. Není pravda, že se jedná o nepatrný rozdíl v datové velikosti obrázku Může se jednat až o 50% rozdíl! Opravdu je rozhodující co je na obrázku !!! Nakonec si to můžeš sám ověřit.

Další odpovědi
gecco

…„jedna a ta samá fotka má pokaždé jinou velikost“…
No – to asi ne… Aspoń ne tak výrazně…
😉
Budou se lišit

  1. ve focené scéně
  2. v rozlišení a barevné škále
  3. stupni komprese

___
U scanneru je tomu zrovnatak.