Georgo2010

Podle čeho se vypočítává výše penzijního připojištění? Kolik musím mít našetřeno v důchodu, kterého se ani nedožiju?

Nejlepší odpověď
arygnoc

nevím váš věk, ale doporučuji jedno:

na důchod nešetřete, naplaťte důchodové pojištění.

každý měsíc kupte zlato za 2.000 kČ.
a máte na (případný) důchod vystaráno.

moje kámoška tak dělá už 20 let a vytřela nám všem zrak.

Další odpovědi
ARIS

Je to trošku komplikovanější, jde o to kolik chcete v důchodu pobírat peněz. Kdyby 20 000,– měsíčně, tak si představte kolik asi Vám dá stát – asi nic moc. To odečtěte od 20 000,– a zjistíte kolik bude měsíčně scházet. Pokud půjdete do důchodu v 65letech a chcete aby alespoň po dobu 20 let (utopie) byl celkový důchod 20 000,– Začnete počítat kolik let zbývá do důchodu a kolik je třeba spořit. Ale na důchodové připojištění bych nespoléhal. Chce to něco co se víc zhodnotí.
Mě dal vše do pořádku můj poradce, protože na vše má být někdo kdo tomu rozumí. A protože já jsem s ním spokojen, tak jej doporučuju. Můžete se na něj obrátit se svým dotazem na : www.smsporadce­.ic.cz