Frogman

Podle čeho se v češtině používá výraz „top“ pro označení trika?

Nejlepší odpověď
annas

Top (z angličtiny), označení pro něco vysoce kvalitního, velmi hodnotného, nejlepšího, něco co je v popředí zájmu apod., může být:
top (oděv) – horní díl (dámského) oděvu
top (sex) – aktivní role v gay sexu, penetrátor
top (Unix) – příkaz operačního systému Unix
top modelka – velmi úspěšná modelka
top secret – přísně tajné
top ten – hitparáda sestavená z deseti nejlepších skladeb, obecněji seznam desítky nejlepších v jakémkoli pořadníku
SDS-top – systém upínání nástrojů v pneumatických kladivech
aj.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Top

Další odpovědi
gecco

Blbé převzetí výrazu z angličtiny – horní část oděvu – tedy oděv, který ´zakrývá´ horní část těla…
😉
Inu – márketing – jak lépe holku přimět koupit obyčejné triko??
😉

quentos

Výraz je přejatý z angličtiny, kde top znamená vrchol (a jako příd. jm. vrchní, přeneseně i vrcholový) – od toho, že se nosí „nahoře“.