Paranormal

Podle čeho se určuje žánr hudby?

Chtěl bych si v PC třídit hudbu, ale vůbec nevím podle čeho to třídit. Tak bych se chtěl zeptat, jestli nevíte, jak bych měl zjistit, jestli je daná písnička rap, trap nebo třeba dubstep.

Popřípadě jak hudbu třídíte vy :)

Odpovědi
Kepler

Na názvu žánru nezáleží, už se to tříští docela nesmyslně. V každém případě stahuji jen hudbu dobrou, nebo tu, co se mi líbí. Zhruba to mám roztříděné na cca 10 – 20 kategoriíí a žánrů, abych se v tom trošku vyznal. Nebo taky podle interpreta.

xxx3

Podle společných stylových znaků. Těmi mohou být použité nástroje, charakteristické figury, zvuk, tematika a další znaky.